Нагадаємо, у ніч на 14 квітня Іран здійснив масштабний удар по території Ізраїлю. Іранські збройні сили використовували безпілотники та ракети.

Дивіться також "Ми божевільніші, ніж ви думаєте ": Іран атакою на Ізраїль показав готовність до війни, – FT

Байден вперше відреагував на удар Ірану по Ізраїлю

Президент Сполучених Штатів Джо Байден вперше публічно відреагував на удар Ірану на Ізраїль минулих вихідних. Він заявив, що він як і раніше зосереджений на безпеці Ізраїлю та досягненні угоди про припинення вогню.

Сполучені Штати віддані безпеці Ізраїлю. Ми віддані припиненню вогню, яке поверне заручників додому і запобіжить поширенню конфлікту за межі того, що вже є,
– сказав Байден у Білому домі.

Президент США зробив ці коментарі під час зустрічі з прем'єр-міністром Іраку Мохаммеда Шиа аль-Судані.

При цьому Байден додав, що Сполучені Штати віддані безпеці американського контингенту та партнерів на Близькому Сході, зокрема Іраку.

"Партнерство між Іраком і Сполученими Штатами має вирішальне значення", – підкреслив американський лідер.

Скільки цілей збили військові США під час атаки Ірану на Ізраїль

  • В ніч з 13 на 14 квітня Іран запустив по території Ізраїлю понад 300 ракет та дронів. У відбитті атаки брали участь і військові США.
  • У Центральному командуванні ЗС США повідомили, що, відбиваючи іранську атаку на Ізраїль, військові США успішно знищили понад 80 ударних безпілотників і щонайменше 6 балістичних ракет, які запустили з Ємену та Ірану.
  • У звіті командування США також мовиться, що до цієї кількості також врахували ураження на землі балістичної ракети та ракетоносій, а також 7 дронів до їхнього запуску. Військові зауважили, що їх знищили в районі, який перебуває під контролем хуситів у Ємені.