Про ситуацію в області розповів глава Хмельницької ОВА Сергій Гамалій. Він підтвердив, що перший блок Хмельницької АЕС під'єднали до єдиної мережі.

Важливо Масований обстріл України: Хмельницька АЕС втратила доступ до електромережі на понад 9 годин

Станом на вечір 24 листопада без електропостачання залишалось 437 тисяч споживачів у 1 060 населених пунктах області. Попри неймовірні зусилля енергетиків, досі без світла перебувають Ізяслав та Білогір'я. Гамалій сподівається, що їх можуть під'єднати до ранку.

Зараз маємо 35% потужності від потреби для області, тому критичну інфраструктуру маємо можливість під'єднати всю. Працюємо далі над поступовим підключенням населення,
– зазначив глава Хмельницької ОВА.

Яка ситуація на Хмельницькій АЕС

Перший енергоблок Хмельницької АЕС уже під'єднали до об'єднаної електромережі. Наразі, за словами Гамалія, перший блок вивели на потужність 500 мегаватів, другий –на мінімально контрольований рівень потужності.

"На жаль, завтра все ще не буде можливості під'єднати промисловість через відсутність потужності. Енергетики продовжують працювати 24/7. Разом вистоїмо. Може, поки без світла, але точно без Росії", – наголосив він.

Голова Хмельницької ОВА також подякував всім, хто працює над відновленням енергетики України.

Додамо, що Хмельниччини ще не встигла оговтатися від попередніх ракетних ударів ворога. Так, 21 листопада у Хмельницькому сталося аварійне відключення електрики, що охопило декілька районів міста. Аварійне відключення світла відбулось внаслідок перевантаження електромережі.

Цікаво – що каже Арестович про блекаут: дивіться відео