Власне, у суботу, 4 листопада, Україна завдала удару по підприємству "Залів" у Керчі, що виготовляє судна. Усе що про це відомо, читайте в матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також Окупанти заявили про падіння уламків на суднобудівний завод Бутоми: показуємо на карті

Близько 16:20 місцеві телеграм-канали почали писати про атаку повітряних цілей на Крим та згодом вибухи в районі Керчі, що на сході півострова.

Були повідомлення і про так звану "димову завісу" біля Кримського мосту, що сполучає незаконно окупований півострів з материковою частиною Росії, та заяви від пропагандистів про те, що ЗСУ нібито намагаються знову вдарити по переправі.

Димова завіса в районі Керченського мосту
"Димова завіса" в районі Керченського мосту / Фото з телеграм-каналу "Кримський вітер"

Через деякий час користувачі навіть поширили відео, на якому видно густий стовп чорного диму біля Кримського мосту. Його, вочевидь, було видно з усіх куточків міста.

Дим у районі Кримського мосту: дивіться відео

Після диму у небі над мостом загарбники на тривалий час розслабитись не мали змоги. ЗМІ почали поширювати інформацію про приліт в районі суднобудівельного заводу "Залів" імені Бутоми, що на півдні Керчі. Це підтвердили відео від місцевих жителів.

У небі над Кримом зафіксували ракету: дивіться відео

Приліт в Керчі в районі суднобудівельного заводу: дивіться відео

Дивіться також Приліт по суднобудівному заводу в Керчі: зафіксували кадри прильоту і його наслідків

Від 2014 року цим підприємством незаконно керує Росія через акціонерне товариство "Зеленодольский завод імені А. М. Горького". Важливо, що "Залів", зокрема, створює судна військово-морських сил ворожої держави.

Розташування заводу "Залів" імені Бутоми: дивіться на карті від Google maps

Близько 20:20 в командуванні Збройних Сил підтвердили атаку на Крим та констатували, що удари були успішними.

ЗСУ завдали успішних ударів по морській та портовій інфраструктурі суднобудівного заводу "Залів" у тимчасово окупованій Керчі,
– написали в командуванні українського війська.

Джерела 24 Каналу повідомляли, що, за попередньою інформацією, було уражено саме корабель проєкту "Каракурт", що був носієм крилатих ракет типу "Калібр".

Згодом в Повітряних силах це підтвердили, подякувавши пілотам тактичної авіації. Також там натякнули, що ударів по окупованому півострову було завдано французькими ракетами SCALP, які мають радіус дії у 560 кілометрів.

Подяка пілотам тактичної авіації за успішні удари крилатими ракетами по інфраструктурі суднобудівного заводу "Залів" у Керчі, де стояв один із найсучасніших кораблів Чорноморського флоту – носій крилатих ракет "Калібр". Молодці, немов SCALPелем пройшлись,
– наголосили в Повітряних силах.

Як стверджують джерела 24 Каналу, на момент ураження малий ракетний корабель проєкту "Каракурт" був абсолютно новим та перебував на етапі дооснащення. Його якраз-таки невдовзі мали передати до складу Чорноморського флоту Росії.

У районі суднобудівного заводу в Криму було неспокійно: відео 24 Каналу

У Керчі зафіксували приліт в районі підприємства "Залів": відео 24 Каналу

Дивіться також "Немов SCALPелем пройшлись": у Повітряних силах подякували пілотам за удари по заводу "Залив"

Окупаційна влада Криму відреагувала на атаку одразу. Однак, як завжди, почала вигадувати байки про роботу так званої "російської протиповітряної оборони". Власне, коментар о 17:05 опублікував гауляйтер півострова Сєргєй Аксьонов.

У районі суднобудівного заводу імені Бутоми у Керчі відпрацювала ППО, частина уламків збитих ракет упала на територію одного із сухих доків. Постраждалих немає,
– написав так званий "посадовець".

Про Кримський міст конкретно Аксьонов нічого не згадував, однак російські пропагандисти наввипередки поспішали запевняти, що з переправою нібито "все добре". Водночас вони заявили, що було збито від 12 до 18 ракет.

У міноборони Росії підтвердили ураження свого корабля

Згодом у міноборони Росії підтвердили ураження корабля, який перебував на заводі. Не обійшлося й без улюблених байок про кількість збитих ракет. "Легендарна" (спойлер – ні) російська "пво" начебто збила 13 з 15 крилатих ракет.