Сили оборони своєю чергою теж складають карту, як атакує ворог. Унаслідок цього складається картина, чого хочуть досягти росіяни. Про це в ефірі телемарафону розповів речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, пише 24 Канал.

Дивіться також "Шахеди" чи ракети: що частіше використовуватимуть росіяни для зимових атак по Україні

Як росіяни змінювали тактику атак "Шахедів"

Як наголосив Ігнат, росіяни хочуть бачити слабкі місця при плануванні маршрутів.

Зокрема, якщо російському дрону вдалося певним маршрутом пролетіти, використовуючи ландшафт місцевості, аж до цілі, яку противник запримітив, значить ворог розуміє, що цей маршрут можна й надалі використовувати.

Відповідно Силам оборони України, як додав Ігнат, потрібно це врахувати й створити росіянам там перешкоди за допомогою РЕБ або задіювати засоби ураження.

Спікер зазначив, що прокладання маршрутів з боку росіян не є чимось новим. Він розповів, що спершу окупанти застосовували дрони поодиноко вдень, потім завдавали ударів групами, після чого вирішили здійснювати точкові удари.

Наразі, як сказав Ігнат, росіяни атакують безпілотниками фактично врозкид. Тобто дрони залітають з Приморсько-Ахтарська й направляються у різні регіони.

Речник додав, що через атаки "Шахедів" тривоги в Україні тривалі, тому що окупанти завдають ударів групами по кілька хвиль.

Він зауважив, що росіяни не тільки промацують ППО України, але й намагаються завдавати ударів.

Розвідка Британії розкрила план Росії щодо атак України

  • У розвідці Британії звернули увагу, що Росія вже понад два місяці утримується від застосування проти України крилатих ракет повітряного базування Х-101 та Х-555.
  • Ці ракети росіяни запускають за допомогою стратегічної авіації. Попередня така атака відбулася ще 21 вересня 2023.
  • Раніше у розвідці Британії констатували, що Росія вичерпала запаси цих ракет після попередньої зимової кампанії проти критичних об'єктів української інфраструктури.
  • Тепер же в Міноборони Британії заявили, що Росія накопичила значні запаси крилатих ракет напередодні зими.
  • У розвідці вважають, що росіяни наразі формують бойовий простір перед потенційною зимовою кампанією ударів по енергоінфраструктурі України. Для цього росіяни використовують "Шахеди", щоб промацати ППО України.
  • Попередня атака "Шахедами" відбулася 22 листопада. Росіяни запустили 14 дронів й українські військові збили всі цілі.