У розвідці Британії зазначають, що перерви між ракетними обстрілами з боку Росії не є чимось незвичайним. Попередня подібна перерва в завданні ударів сталася в період з 9 березня – 28 квітня 2023 року, тобто 51 день.

Дивіться також Вбивці "Шахедів": де встановлять і як працює ППО Terrahawk Paladin, яку надає Британія

Росія намагається накопичити ракети

У розвідці припускають, що навесні Росія вичерпала свої запаси ракет класу "повітря – земля" після зимової кампанії проти критично важливих об'єктів української інфраструктури.

Британська розвідка припускає, що Росія, ймовірно, намагається зробити запас ракет для атак проти України взимку.

Цього разу, ймовірно, що російська дальня авіація зберігає наявні запаси ракет "повітря – земля", а також використовує цю паузу для збільшення придатних до використання запасів в очікуванні подальших потужних ударів по Україні взимку,
– мовиться в огляді.

Росія віддає перевагу "Шахедам"

Розвідка Британії констатує, що останнім часом Росія зосередила свої повітряні удари на об'єктах зернового господарства на Півдні України, використовуючи "Шахеди".

Росіяни завдали ударів по українських портах на річці Дунай, що, ймовірно, вимагало високої точності через близькість мети до румунського кордону.

"Ймовірно, Росія використовувала "Шахеди" з цією метою через їх високу точність порівняно з іншими типами ракет повітряного базування", – вважає британська розвідка.

Чому Росія використовує "Шахеди"

  • У ЗСУ попереджають українців, що восени та взимку Росія може застосовувати "Шахеди" для ударів по енергетичній інфраструктурі.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Росія збільшує атаки "Шахедами", оскільки це легше, швидше, дешевше. Росія віддає перевагу "Шахедам", а не ракетам, оскільки дрони дещо простіше виготовлювати.
  • Україна посилює ППО й потребує систем, які здатні ефективно боротися з "Шахедами". Так, Британія 11 жовтня оголосила новий пакет військової допомоги Україні, до якого увійдуть комплекси MSI-DS Terrahawk Paladin. Ці системи допоможуть Україні збивати ворожі дрони.