За повідомленнями американських і західних офіційних осіб, хусити загалом здійснили понад 45 ракетних і безпілотних атак на комерційні кораблі США та союзників у Червоному морі. Більшість з них вдавалося перехопити.

Дивіться також Хто такі хусити, чому заблокували Червоне море та як пошкодили глобальний інтернет

Загибель моряків

За словами американських посадовців, 6 березні хусити вдарили балістичною ракетою по балкеру True Confidence під прапором Барбадосу, що належить Ліберії. Внаслідок цього щонайменш двоє людей загинули і ще шестеро зазнали поранень, екіпаж судна евакуювали.

Атака відбувалася близько 11:30 за єменським часом, або ж 10:30 за київським часом. Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що ці смерті були "на жаль, неминучі".

Хусити продовжували здійснювати ці безрозсудні атаки, не звертаючи уваги на благополуччя невинних цивільних осіб, які проходять транзитом через Червоне море, і тепер вони, на жаль, трагічно вбили невинних цивільних,
– сказав Міллер на брифінгу в департаменті.

Він додав, що Сполучені Штати продовжуватимуть притягувати хуситів до відповідальності за їхні атаки. Речник наголосив, що бойовики не просто порушили міжнародну торгівлю, свободу судноплавства та міжнародні води, зазіхнувши на безпеку, але тепер ще й вбили моряків.

Атаки хуситів у Червоному морі: що відомо

  • Єменські хусити – це бойовики, яких підтримує Іран. Після нападу ХАМАС на Ізраїль, з листопада 2023 року вони розпочали атакувати у Червоному морі цивільні судна, які начебто мають "зв'язок із євреями" та їхніми союзниками – США та Британією.
  • Днями хусити вдалися до нової диверсії – вони пошкодили чотири кабелі, які забезпечують глобальний інтернет і зв'язок у Червоному морі. Інцидент вплинув на 25% трафіку, що проходить через лінії Червоного моря, які з'єднують Африку, Азію та Близький Схід.
  • У відповідь на атаку, ЄС погодився розпочати військову операцію для захисту комерційного судноплавства в Червоному морі від нападів хуситів.