Дмитро Крупка пізнає світ на слух від самого народження. Ще на початку вересня він і уявити не міг, що буде ходити залами художнього музею, до того ж милуватиметься картинами. Ба більше, художні музеї не відвідував принципово. Та коли дізнався про унікальну екскурсійну програму для незрячих – вирішив піти, і не пошкодував. Особливо йому сподобалася одна з найвідоміших картин музею "Запорожці", яку він "побачив" завдяки аудіогіду.

Читайте також: У Києві відбулася літературно-музична авантюра без бар'єрів

Аудіогід – це не лише звукова довідка, а й повноцінний мобільний додаток, який слугує навігатором у музеї, водить залами та по-справжньому оживляє картини. Текст супроводжують звуки та музика. Під час запису врахували навіть рівень тиші в музеї та периметр залів.

Важко було написати текст так, щоб не образити людину, яка від народження, наприклад, не розуміє, що таке "червоний", "зелений" чи "синій". Ми вирівнювали, стискали, переперевіряли один одного. Та найголовніший контроль – це тифлопедагоги,
– розповіла керівниця групи підготовки аудіогідів Ірина Сідєльова.

Наразі аудіогід охоплює дев'ять витворів мистецтва протягом 45 хвилин екскурсії.

Харків
Дмитро Крупка вперше в житті відвідав художній музей

Мова йде про одне з полотен Айвазовського, народну картину "Козак-бандурист", дві скульптури тощо.

Зараз я стою біля скульптури. Я її можу "подивитися" і навіть вам розповісти про неї. У мене всі картини робляться об'ємними, як скульптури,
– поділився враженнями відвідувач музею Дмитро Крупка.

Ідея впровадити в музеї аудіогід з'явилася у команди харків'ян, що опікуються питаннями інклюзії. Ентузіасти зібрали 25 тисяч гривень на краундфаундинговій платформі. На реалізацію проекту пішов майже рік і зусилля сотні людей. Тепер хочуть впровадити такі екскурсії і в інших музеях міста.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що бібліотеки Львова отримують видання творів сучасних українських письменників, надруковані шрифтом Брайля – таким чином їх читати зможуть люди з вадами зору.