До прикладу, це можуть бути країни, які входять до Організації договору про колективну безпеку. Крім того, відомо, що Росія намагалась підіймати з ними це питання.

Зверніть увагу Кадиров накинувся на лідерів ОДКБ через Україну і пригрозив: Токаєв йому різко відповів

Про це 24 каналу повідомив радник глави МВС Ростислав Смірнов. Він підтвердив, що такі дискусії країна-агресорка вже вела із країнами-членами ОДКБ.

Чи є в Росії шанси втягнути у війну союзників

Однак, на думку Смірнова, зараз їхнє втягнення в злочинну війну Росії проти України – малоймовірне. Як приклад, він навів виступ президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва на Петербурзькому міжнародному економічному форумі.

Усі ми бачили, що сказав Токаєв на економічному форумі в Санкт-Петербурзі. Це було дуже знаково, тому насправді такий варіант малоймовірний,
– зазначив Смірнов.

Чим можуть допомогти Росії союзники

Утім, він зазначив, що ключовим питанням для союзників Росії буде не допомога військами, а передача військового озброєння, яка не завжди є офіційною.

Така вірогідність невисока, але вона існує. Саме тому ми та увесь світ маємо за цим дуже пильно спостерігати,
– заявив радник.

Як наголосив Смірнов, якщо якась країна наважиться передавати зброю Росії – це відбуватиметься в обхід міжнародних санкцій. Відповідно це означатиме, що стосовно неї цивілізовані країни також запровадять обмеження.

"Ми не можемо допустити цього, тому повинні працювати превентивно. Зокрема, говорячи про можливі наслідки такої співпраці", – зауважив Смірнов.

Смірнов оцінив можливість підтримки Росії ОДКБ: дивіться відео


Скандальний виступ Токаєва в Санкт-Петербурзі: що відомо

  • Під час виступу на Петербурзькому міжнародному економічному форумі президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв в присутності президента Росії заявив, що не визнає квазіреспубліки на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Крім того, він додав, що в його країні лунають різні думки про війну в Україні.
  • Утім, на цьому Токаєв не зупинився й продовжив конфронтацію з Кремлем. Президент Казахстану заявив, що не Росія врятувала його країну від протестів, які відбулися у січні 2022 року, тому ніхто їм "кланятись в ноги не буде".
  • Крім того, на цьому форумі російська влада хотіла нагородити Токаєва орденом Олександра Невського. Однак президент Казахстану подякував за надану "честь" і відмовився.