Легітимність ЦВК
— Проблеми подвійної легітимності не існує. Строк повноважень членів комісії становить 7 років, але повноваження членів ЦВК припиняються у зв'язку з звільненням їх Верховною Радою України.
Якби на Банковій хотіли вплинути на нашу роботу, то ми б це відчували у своїй діяльності. Але ми цього не відчуваємо.
На рівні ЦВК влада не втручалася у виборчий процес.
Вибори на сході
— ЦВК та члени Парламентської коаліції є однодумцями в питаннях проведення виборів у Маріуполі, Красноармійську і, найголовніше, ми однаково оцінюємо причини неможливості голосування в неділю у цих містах.
Роль ЦВК у цьому процесі була досить активна, ефективна і завжди законна. Ніхто не може пред'явити претензій ЦВК, що голосування зірвалося через нас, навіть парламентська коаліція.
Абсолютно всім сьогодні зрозуміло, що голосування зірвалося в Красноармійську і в Маріуполі через злочинну бездіяльність окремих членів ТВК. І з цього приводу ЦВК вже звернулася в правоохоронні органи.
Провина ЦВК
— Я абсолютно не бачу провини ЦВК і вважаю, що заслугою ЦВК є те, що ми відновлюємо законність своєчасно.
Але водночас ми не можемо боротись проти злочинної бездіяльності окремих членів ТВК, бо ЦВК не є правоохоронним органом, на жаль, інструментів реагування у нас немає.
Спецназу ЦВК поки не існує
Друкарня Ахметова
— Вибір підприємства, яке друкує бюлетені — це прерогатива територіальної виборчої комісії, а не ЦВК.
Ця друкарня була вибрана, бо вона є найбільшою, і за наявною у нас інформацією, я не наполягаю на її абсолютній достовірності, але вона була єдина у місті Маріуполі здатна надрукувати таку кількість бюлетенів.
Якщо оцінювати ситуацію постфактум, то ми звернули увагу на те, що окремі політичні сили були спочатку налаштовані на зрив голосування у Маріуполі.
Окремі політичні сили використовували цю друкарню, як останню зачіпку, яка дозволила їм зірвати ці вибори.
Я не кажу, що це "Опоблок" зірвав голосування. Винними у цьому є 11 членів територіальної виборчої комісії міста Маріуполя, які найближчим часом, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.
Звільнення
— Я, насправді, у ЦВК вже 12 років, чесно кажучи, вже втомився. Але готовий продовжувати виконувати свої обов'язки до того моменту, коли на моє місце не буде призначений більш професійна та краще підготовлена людина.
Партія "війни" і партія "миру"
— Я не хочу зараз займатися різними конспірологічними теоріями, не хочу розвивати думки відносно того, що в Україні існує, "партія миру" і "партія війни".
Мені очевидно, що багато політиків в Україні налаштовані проти того, щоб ситуація на Донбасі не була вирішена мирним шляхом.
Війна "годує", війна "дає гроші", війна "дозволяє їм існувати" активно в українській політиці.
Громадянське суспільство
— Рівень толерантності до порушень на виборах, насправді, детермінується рівнем розвитку громадянського суспільства.
Мене дуже радує, що за 12 років, які я працюю у Центральній виборчій комісії, рівень терпимості до фальсифікацій значно знизився. Нульової толерантності до порушень, на жаль, поки у нас немає, як немає і в багатьох країн світу.
Але громадянське суспільство в Україні зростає, і я думаю, що через 5-10 років застосування адміністративного ресурсу буде набагато менше.