У сірій місцевості за сто кілометрів на північ від Дрездена розташовані дві найбільші електростанції східної Німеччини. Збудували їх зовсім не випадково. Адже тут розташований один із найбагатших у Європі пластів бурого вугілля — кар’єр Нохтен.
Тут щодня видобувають по сто тисяч тонн бурого вугілля. Але щоб до нього дістатися, треба розрити ґрунт, місцями більш ніж на 100 метрів у глибину.
Оголити пласт бурого вугілля, такого необхідного електростанціям, здатна одна із найбільших і найнезвичніших машин у світі — Kolos Man Takraf SRS 6300.
Вага цього монстра — 9 тисяч тонн, довжина — 250 метрів. За годину 18 його ковшів здатні вийняти із земної поверхні 14 тисяч кубічних метрів ґрунту — вагу, більше за власну.
Живлять Kolos 30 тисяч вольт, а його потужність становить майже 7 тисяч кінських сил. 18 двадцятиметрових гусениць роблять цю машину одним із найбільших пересувних механізмів на планеті.
Kolos створений інженерами комуністичної епохи у 1978 році в єдиному екземплярі. Він не отримав нагород за свій дизайн, однак коли діло доходить до земляних робіт, цій машині немає рівних у світі.
Дивіться також: Кому служить єдиний у світі літак-гелікоптер