Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. За його словами, так загарбники можуть відрізати рух від Бахмута на Сіверськ. Хоча туди постачають усе необхідне зі Слов'янська. Це не буде великою проблемою у логістиці.

До теми Росіяни розкидаються заявами про "взяття Соледара": у ЗСУ описали реальну ситуацію

Чи перебуває Бахмут під загрозою оперативного оточення

Як нагадав Світан, у військовій справі певні міста чи населені пункти не завжди є лінією оборони. Остання формується із опорних пунктів, природних та штучних рубежів тощо.

Рубіж оборони з північного сходу Бахмута пролягає вздовж річки Бахмутки. Рубежем є не сама ріка, а певні висоти. Саме вони є тою лінією оборони, які не дають окупантами рухатися на оточення Бахмута з півночі.

Світан пояснив, чи є загроза оперативного оточення Бахмута: дивіться відео

Саме село не є рубежем оборони. Той опорник, та висотка, яку перерили та підготували до оборони, є рубежем. Росіяни вперлися з півночі, якщо говорити від півночі Бахмута, зокрема й в Соледарі, в українські рубежі оборони,
– зазначив Світан.

Тому сама станція "Сіль" не є рубежем оборони. Це – просто географічна назва. Лінії оборони пролягають дещо західніше. Зараз українські війська втримують ці рубежі оборони, які не дають окупантам оточити Бахмут з півночі.

Росіяни розповідають, що захопили Соледар, але це неправда

  • Російські окупанти знову розповідають, що захопили Соледар. Але це чергова брехня.
  • Як зауважив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий, українські військові перебувають у Соледарі та постійно б'ють противника. Ситуація зі вчора, 16 січня, не змінилася.
  • Окрім цього, командир окремої тактичної групи аеророзвідки S.A.R.G. "Птахи Мадяра" з позивним "Мадяр" продемонстрував 16 січня, як вони нищать окупантів. Тоді сталося три "бавовни" на польових складах боєприпасів росіян в Соледарі.