Про ситуацію у місті розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. Він повідомив, що українські військові перебувають у Соледарі та дають відсіч російській армії.

Дізнайтесь більше Соледар – не російський, місто не здається ворогу, – ЗСУ назвали свої основні завдання

Сили оборони постійно відпрацьовують по окупантах

Ситуація така ж, як і вчора. Наші підрозділи перебувають там (у Соледарі – 24 Канал) та постійно вражають вогнем противника,
– сказав Череватий.

Речник Східного угруповання військ ЗСУ 16 січня також спростовував брехню окупантів про нібито взяття Соледара. Він наголошував, що там наші підрозділи б'ються, заподіюють постійну шкоду ворогові, й окупанти зазнають втрат.

Про те, що наші воїни нищать окупантів, повідомляв і командир окремої тактичної групи аеророзвідки S.A.R.G. "Птахи Мадяра" з позивним "Мадяр". Зокрема, 16 січня сталися три "бавовни" на складах загарбників у Соледарі.

Українські військові відпрацьовують по росіянах з артилерії. Також там активно працюють аеророзвідники.

Що відомо про ситуацію у Соледарі

  • У січні найбільш активні бойові дії ведуться на ділянці фронту Бахмут – Соледар, за який Росія вчепилася зубами. Окупанти зазнають шалених втрат, але продовжують наступати.
  • За даними Financial Times, під час боїв на ділянці Соледар – Бахмут ПВК "Вагнера" втратила 4 тисячі найманців загиблими. Ще 10 тисяч вагнерівців отримали поранення.
  • Протягом доби 16 січня Сили оборони України відбили атаки окупантів у районі Бахмута та Соледара. Росіяни хочуть захопити Соледар, щоб потім оточити українські війська в Бахмуті.
  • Росіяни вже кілька разів заявляли, що буцімто окупували Соледар. Таку заяву робив і власник ПВК "Вагнера" Євгєній Пригожин, який відповідає за цю ділянку фронту.
  • Проте в ЗСУ та Міноборони неодноразово спростовували цю інформацію, повідомляючи, що у Соледарі тривають бої.
  • У розвідці Британії заявили, що 15 січня ЗСУ утримували свої позиції в Соледарі, попри продовження штурму ПВК "Вагнера".