Трагедія трапилася 2 лютого. Американський фельдшер Піт Рід і команда гуманітарних працівників почали надавати допомогу пораненому цивільному в Бахмуті. Аж тут пролунав вибух.

Зверніть увагу Міські бої жорстокі, але основні події на флангах, – боєць ЗСУ про ситуацію в Бахмуті

Росіяни запустили керовану протитанкову ракету

Унаслідок російського обстрілу загинув колишній морський піхотинець США та волонтер Піт Рід, а ще кілька людей зазнали поранень. Спершу трагедію пояснювали хаотичним обстрілом з боку росіян. Однак покадрове вивчення відео вибуху показує, що ракета летіла просто в автомобіль, біля якого була команда американських волонтерів.

Колона американських волонтерів мала позначки, а на одній із машин був великий червоний хрест, однак це не зупинило росіян, які завдали удару протитанковою ракетою з лазерним наведенням. Та вже ж журналісти відзначають, що авто, по якому вдарили окупанти, не мало чітких розпізнавальних знаків.

Російська ракета ударила по американських волонтерах у Бахмуті / Фото The New York Times

Наслідки обстрілу волонтерів у Бахмуті: дивіться відео 18+

Попередньо цю трагедію називають черговим воєнним злочином росіян.

Нагадаємо, зараз у Бахмуті важка ситуація – ворог продовжує спроби наступу в намаганні захопити місто. Днями російське міноборони заявило про нібито захоплення селища Красна Гора біля Бахмута, однак ЗСУ спростували цю інформацію. Зараз за місто тривають запеклі бої.

З огляду на небезпеку, з 12 лютого в'їзд у місто закритий для цивільних, у тому числі й для волонтерів. Охочим передати гуманітарну допомогу в Бахмут необхідно буде залишити її в Костянтинівці, звідки її заберуть українські військові