Офіційну причину обшуків у журналістів озвучив голова СБУ Іван Баканов.

Важливо: СБУ проводить обшук в офісі телеканалу 1+1: відео

Про жоден тиск на журналістів телеканалу "1+1" або утиски свободи слова в Україні у даній ситуації мова не йде. І йти не може у принципі. Ми говоримо про неупереджене та всебічне розслідування кримінальної справи щодо незаконного прослуховування голови уряду,
– наголосив Баканов.

Він додав, що слідчі дії проходили в офісі телеканалу по вулиці Куренівській, 18 та за іншими адресами осіб, яких слідчі перевіряють у справі прослушки Гончарука.

До теми: У помешканні журналістів 1+1 провели обшуки: що вилучила СБУ

Окрім журналістів, СБУ перевірила і чиновників, які можуть бути причетні до запису розмови прем'єра.

Слідчі дії у цій справі проводились щодо міністрів, представників державної влади та УДО. Окремі урядовці за згодою пройшли перевірку на детекторі брехні і всі без винятку поставились до цієї ситуації з розумінням,
– додали в СБУ.

Також Баканов висловив думку, що журналісти мають бути зацікавлені і сприяти розслідуванню скандалу з главою уряду. Тому він закликав представників "1+1" не спекулювати фактами та не маніпулювати суспільною думкою, висвітлюючи справу прослуховування Гончарука.

Що відомо про прослуховування Гончарука?

  • 15 січня у мережу злили записи розмов людей, чиї голоси схожі на голоси прем'єра Олексія Гончарука, чиновників НБУ Катерини Рожкової та Дмитра Сологуба, очільниці Мінфіну Оксани Маркарової та міністра розвитку економіки Тимофія Милованова.
  • Вони нібито готували пояснення для президента Зеленського щодо причин зміцнення курсу гривні.
  • Під час розмови "Гончарук" сказав, що він "повний профан" в економіці. Також він додав, що у президента Зеленського – "дуже примітивне розуміння економічних процесів" (і одразу уточнив, що "примітивне" – означає "просте").
  • СБУ розслідує справу за фактом незаконного використання спеціальних технічних засобів отримання інформації в приміщеннях Кабінету Міністрів, вчинені організованою групою.
  • Слідчі встановили, що до запису розмови глави уряду з чиновниками Кабміну, його монтування і злиття у мережу можуть бути причетні журналісти-розслідувачі одного з рейтингових телевізійних каналів ("1+1").

Головне про обшуки в офісі 1+1СБУ прийшла з обшуком в офіс телеканалу "1+1" надвечір 5 лютого. Перевірка проводилась у редакції програм "Гроші" та "Секретні матеріали", журналісти яких нібито можуть бути причетні до скандальної прослушки прем’єра Олексія Гончарука.

Зокрема, правоохоронці обшукали та вилучили комп'ютери журналістів Євгена Куксіна і Дениса Данька. Окрім робочих місць, слідчі провели обшуки і вдома у медійників. Самі чоловіки відкидають будь-яку причетність до справи прослушки Гончарука.


Група 1+1 медіа наголошує, що перевірка може бути пов'язана з їхніми розслідуваннями та викриттями. У медіа також заявили, що вважають нинішній обшук порушенням журналістської недоторканності та тиском на незалежне ЗМІ.