Про це заявив заступник голови ЦБ Сергій Швецов, який відповідає за операції на фінансових ринках.

"Ми з ймовірністю 99,9% взагалі не чекаємо з цього боку на жодні проблеми", - сказав Швецов, додавши, що ЦБ швидше турбує здатність політиків США ухвалити рішення щодо скорочення дефіциту бюджету в довгостроковій перспективі.

Проблема держборгу перетворилася на важіль для реалізації однієї з партій своїх ідей щодо скорочення дефіциту, відзначає він.

"Ми не впевнені, що центральні банки підуть на розкручування інфляції для скорочення реального боргу і номінального зростання ВВП. Ми думаємо, що центральні банки будуть забезпечувати цінову стабільність... побоюємося популістських ідей, не забезпечених економічними реаліями", - додав Швецов.

Його підлеглий Олександр Каштуров не бачить причин для технічного дефолту США в короткостроковому періоді.

"Ринки готові кредитувати уряд США. У довгостроковому періоді питання більш складне, передбачає великий ступінь невизначеності - незабезпечені зобов'язання, за оцінкою Pimco, становить 30,7 трлн доларів", - сказав він.

Але це не привід різко змінювати структуру резервів Росії, що перевищують 530 млрд доларів, вважає Каштуров, який очолює департамент операцій на фінансових ринках.

"США не є країною, в якої сьогодні погана економіка. Це диверсифікована економіка з накопиченим боргом. Говорячи про наші рішення, ми не бачимо причин щось різко робити з нашим портфелем", - сказав він.