В ефірі 24 каналу політолог Олег Саакян підтвердив, що перемовини щодо протиповітряної оборони ведуться давно.

Важливо Спростувати не вдасться: глава Ізраїлю показав докази, що Росія атакує Україну іранськими БпЛА

За його словами, німецький IRIS-T вже поставлено й зараз на підході NASAMS. Крім того, Іспанія серйозно підходить до порогу надання Україні протиповітряної оборони. Тобто все рухається й найближчим часом, можуть бути хороші новини.

Проте з приводу гарантій безпеки політолог не такий оптимістичний. На його думку, Україна зможе їх отримати в повному обʼємі, коли закінчиться війна.

Чому? Тому що ці гарантії фактично унормування всього того пакету допомоги, який зараз України й так отримує. Проте з переведенням його в режим постійного механізму гарантування Україні безпеки на довгу перспективу, поки ми зможемо застрибнути під парасольку НАТО,
– пояснив Олег Саакян.

"Відповідно цей пакет ще буде напрацьовуватися. Звісно, є окремі положення, є виписана концепція. Зрозуміло, що з кожною державою вона обговорюється й приєднання до цього пакет країн, скоріш за все, відбудеться коли завершиться війна. Або зайде у фінальну фазу, коли буде зрозуміло, що Україна вже перемогла Росію й, умовно кажучи, йдуть останні "іздихи імперії", – додав політолог.

Дивіться відео з політологом Олегом Саакяном:

Він зазначив, що до того моменту – це все живий документ та живий процес. Зараз напрацьовуються ті практики й прецеденти, які з одного боку, стануть цеглинками майбутнього пакету гарантій безпеки для України. А з іншого боку – будуть окремими елементами для колективної системи безпеки. Адже сьогоднішня архітектура безпеки показала свою нежиттєздатність й провалилася під натиском російської агресії.

Останні успіхи Повітряних сил ЗСУ

  • Українські Повітряні сили збивають ворожу техніку, запобігаючи ударам по цивільній інфраструктурі нашої країни. Так, речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, скільки вже вдалося ліквідувати дронів-камікадзе.
  • Україна працює над тим, щоб міжнародні партнери передали західні літаки для захисту від російських окупантів. Процес триває, але коли будуть результати – складно сказати.