На сьогодні немає підстав вважати, що позитивний тренд щодо підтримки України на Заході якось може змінитися. Про це 24 каналу розповів політолог Олег Саакян.

Зверніть увагу Шойгу поговорив з міністрами оборони різних країн: політолог пояснив, що це означає

Тренд не змінився

Експерт зазначив, що в окремих випадках для України є приводи для занепокоєння щодо намагання змінити риторику щодо можливих переговорів з Росією.

Зрозуміло, що все це відбувається не просто так. Це є певний процес, який присутній у різних суспільствах, є певна частина виборців, які виступають з такими ідеями. Відповідно, ігнорувати повністю такі речі не варто, з цим треба працювати й це виклик,
– пояснив оглядач.

За його словами, "шукати зраду" в цьому і готуватися до того, що "все катастрофа і все обвалиться" – точно не варто.

"Алярмістські настрої можна відставити в сторону, тому що в усіх ключових суспільствах Заходу є "презумпція підтримки" України: як серед виборців 50+ років, так і серед істеблішменту. На кожен крок, який йде у бік Росії, одразу з'являється 1 крок, може навіть 1,5 на підтримку України. Тренд не змінився – підтримка України залишається", – додав аналітик.

Що означають намагання відновити переговори з Росією: дивіться відео

"Турецькі ігри"

Саакян переконаний, що всі заяви західних політиків про важливість переговорів з Росією відбуваються в рамках "тактичних ігор".

До прикладу, Туреччині важливо зберегти можливості задарма скуповуватись в "російському супермаркеті перед закриттям". Це стосується і фінансових ресурсів, і металу, і зернових тощо, тому що фінансові проблеми в країні достатньо серйозні,
– переконаний експерт.

На його думку, для Анкари на сьогодні першочерговим є питання економіки, що конвертується в електоральну підтримку президента Реджепа Тайїпа Ердогана.

"В Ердогана не все добре з підтримкою, тому такі заяви роблять. Вони дають змогу підігравши на російському напрямку, отримувати додаткові бонуси. Паралельно з цим вони не знаходять серйозного засудження з боку Туреччини, якщо базуються на твердженні про територіальну цілісність України й підтримку коаліції Заходу", – зауважив політолог і вказав, що аналогічна ситуація спостерігається у Франції.

Читайте також "Росіяни в агонії": чи наважаться окупанти застосувати "брудну" бомбу

Баланс Макрона

За словами Саакяна, у Парижі відбувається ситуативне маневрування на електоральних, економічних, та політичних очікуваннях.

Макрону важливо показати своїм виборцям, що робиться все можливе, щоб Путіна не дражнити й не спровокувати ядерний удар. Тому що частина виборців вірить, що Путін це може зробити. Відповідно, Макрон з одного боку демонструє жорсткість, а з іншого – говорить, що Папа Римський може зателефонувати Путіну,
– вважає Саакян.

Оглядач констатував, що кардинальної зміни позиції щодо України не відбувається, хоча Києву треба працювати перш за все з країнами та суспільствами Заходу, "щоб в майбутньому не було проблем".

"У будь-який момент ситуація може піти в іншому напрямку й потрібно тримати "руку на пульсі", щоб вчасно відреагувати. Поки зміни тренду не відбувається", – резюмував оглядач.

Радимо Група республіканців вимагає скоротити допомогу США для України: з чим це пов’язано

Вас також може зацікавити – як Путін збільшує "градус війни": дивіться відео

Переговори з Росією: що відомо

  • 21 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган вкотре заявив про готовність провести переговори між Зеленським та Путіним. Ердоган вважає, що російський диктатор нібито став "м'якшим" та "відкритішим", тож турецька сторона хоче провести телефонні переговори з обома президентами.
  • Володимир Зеленський чітко відповів, що Україна зможе вести діалог з Росією лиш тоді, коли там буде інша влада, агресор поверне усі українські території, а з боку Москви буде повага до суверенітету, територіальної цілісності та Конституції України.
  • Президент Франції Еммануель Макрон переконаний, що повернення переговорів України та Росії є шляхом до припинення війни. А коли відбудуться ці переговори – повинна вирішувати українська сторона.
  • Також французький президент попросив Папу Римського поговорити з Байденом, патріархом Кірілом і Путіним про мир в Україні. Макрон заявив, що РПЦ є "жертвою Кремля".
  • 25 жовтня стало відомо, що 30 ліберал-демократів Палати представників закликали президента Джо Байдена змінити стратегію щодо України та "продовжувати пряму дипломатію" для припинення війни в Україні шляхом переговорів. Однак така маніпуляція не спрацювала.