Представники батьківських комітетів приїхали аж у столицю аби їх почули. Кажуть місцеві чиновники на їхні вимоги не реагують. Вони ж переконані - школи достатньо наповнені учнями, а відтак причина закриття цих навчальних закладів надумана урядовцями.
"Наша школа на даний момент в перспективі, оскільки в садку номер 82, який розташований недалеко від нашої школи, зараз переповнені групи. Ще 75-80 дітей знаходиться в черзі і вони не можуть потрапити в цей садок, оскільки місця не вистачає. І ми вважаємо, що теж саме чекає і школи, тобто школи будуть переповнені через деякий час. Рік, через два. Тому що народжуваність все-таки збільшується", - каже представник батьківського комітету ЗОШ №17 м. Макіївки Тетяна Кліменко.
"Якщо не будуть прийняті радикальні заходи і не буде припинений геноцид який проводять у нас в Макіївці, батьки готові голодувати", - каже представник батьківського комітету ЗОШ №3 м. Макіївка Тетяна Садова.
Школу №111 у Донецьку чиновники теж хочуть закрити. Мовляв, необхідна оптимізація ресурсів. Однак батьки кажуть, ходять чутки, ніби місцева влада планує приміщення навчального закладу віддати під готель до Євро-2012. Наразі ця школа єдина в околиці, де навчають українською.
"Уявіть, дитині яка навчалася на українській мові перейти. Поряд дві школи, але вони російські, і все з початку російською мовою", - каже представник батьківського комітету ЗОШ №111 м. Донецьк Наталія Мушта.
Головний освітянин Дмитро Табачник такі заяви називає брехнею. Мовляв українські школи не закривають спеціально, а відбувається природний процес економії ресурсів.
"Звичайно немає. Більше того, взяли моніторинг по Донецьку, серед тих чотирьох шкіл, які місцеві органи хочуть, пропонують об’єднати, всі 4 пропоновані з російською мовою навчання. А по Донецьку, хочу ще раз сказати, те що говориться не відповідає істині", - каже міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.
Опозиція звинувачує уряд в цинізмі. Адже попри нестачу фінансування на потреби освіти - чиновники не забувають про свої забаганки.
"Ми переконані, що збільшуючи на своє утримання на 40% витрати з бюджету, влада цілком має гроші на те, щоб проплатити, фінансувати всі українські школи і в Донецькій, і в Луганській області", - каже голова політради "Наша Україна" Валентин Наливайченко.
У зв’язку з оптимізацією ресурсів, торік за рішенням місцевих органів влади було закрито 115 загальноосвітніх середніх закладів. А 2 березня Дмитро Табачник заявив про необхідність закриття 10% шкіл, в яких навчається замало учнів.