Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. Він додав, що таких літаків в Росії 9. Серед них 3 радянські А-50 стоять на зберіганні. А 6 літаків було модернізовано. За його словами, вартість одного такого літака приблизно 330 мільйонів доларів.

Дивіться також Після диверсії у Мачулищі прилітав Іл-76: міг доставити деталі для пошкодженого А-50, – ЗМІ

Літак можуть замінити

Військовий експерт зазначив, що невідомо, скільки з цих 6 літаків "на крилі" і можуть виконувати бойову роботу.

2 А-50 так точно, тому росіяни можуть просто замінити літак, що постраждав від "бавовни",
– підкреслив він.

Жданов звернув увагу, що фіксувався приліт на "Мачулищі" транспортних літаків Іл-76 і Ан-26. Саме вони належать до 610-ї бригади, яка має на озброєнні ці А-50.

На його думку, скоріш за все вони оглядали технічний стан цього літака і виявляли, чи є можливість його відновити. Але якщо відбудеться заміна цього А-50, то це триватиме декілька тижнів.

Олег Жданов прокоментував "бавовну" в Мачулищах: дивіться відео

Добре попрацювали білоруські партизани

"Можна вважати, що дуже добре попрацювали білоруські партизани. До речі, вони взяли на себе відповідальність за ушкодження літаків. Завдяки цьому на певний час залишились без "очей" повітряні сили і особливо ракетні війська Росії", – зауважив він.

За його словами, цей літак визначав координати цілей на території України для ракетних сил і авіації країни-агресорки. Потім по цім координатам завдавались масовані ракетні удари по всій Україні.

"Особливо на Півночі, адже дальність розвідки А-50 складає близько 500 кілометрів", – наголосив Олег Жданов.

"Бавовна" в Мачулищах 26 лютого: останні новини

  • Журналіст СNN Джанлука Меццофьоре опублікував супутникові фото Maxar аеродрому "Мачулищі", де сталися вибухи. Він зазначив, що на літаках не видно значних пошкоджень. Проте у центрі моніторингу воєнної активності Беларускі Гаюн зазначили, що пошкоджений літак А-50 перебазували.
  • Військовий експерт Олександр Мусієнко зауважив, що, очевидно, в Білорусі є партизани, які не згодні з політичним вектором, який для себе обрала Білорусь. За його словами, політика Лукашенка призвела до того, що в нього є така опозиція, тому ці політичні фактори посилять репресії проти своїх.
  • Російські окупанти серйозно стурбовані через пошкодження літака А-50. За підтвердженою інформацією, вони планують вивезти усі свої літаки з Білорусі на територію Росії.