У Пентагоні про розгортання сил США повідомлять 2 лютого. Перекидання є демонстрацією підтримки союзників по НАТО, які відчувають загрозу через агресію Росії поблизу кордонів України.

Читайте також Війська США привели у стан підвищеної готовності до перекидання в Європу

Відправка включатиме приблизно 2 000 американських військових до Польщі та ще кілька тисяч у південно-східні країни НАТО, включаючи Румунію,
– пише CNN, посилаючись на джерела.

За словами співрозмовників, частина військ, які будуть розгорнуті незабаром, уже розміщені в Європі. Прибудуть й інші, що наразі базуються в США та перебувають у підвищеній бойовій готовності.

Що відомо про військових США в Європі

Видання The New York Times 24 січня, посилаючись на джерела в адміністрації Джо Байдена, поінформувало, що президент Сполучених Штатів розглядає можливість розмістити декілька тисяч американських військових, а також авіацію і кораблі у країнах Балтії та Східній Європі.

Співрозмовники NYT також вказали, що під час зустрічі 22 січня в заміській резиденції глави держави Кемп-Девіді високопоставлені чиновники Пентагону запропонували Джо Байдену декілька варіантів дій щодо переміщення американських військових ближче до кордону з Росією.

Може бути цікаво – США та НАТО готуються до бою з Путіним: дивіться відео