Діяльність уряду Білорусі продовжує становити загрозу США

Рішення Байдена також передбачає продовження санкцій проти влади Білорусі. Повідомляється, що діяльність уряду Білорусі продовжує становити загрозу США.

Варте уваги У Білорусі значно побільшала кількість тренувань армії, – спостерігачі

Дії та політика деяких членів уряду Білорусі та інших осіб, а також зловмисна діяльність білоруського режиму та постійні зловживання продовжують становити незвичайну та надзвичайну загрозу національній безпеці та зовнішній політиці Сполучених Штатів,
– йдеться у документі.

Що відомо про дію надзвичайної ситуації у США

  • 16 червня 2006 року президент США видав указ № 13405 про введення надзвичайної ситуації, яка пов'язаної з політикою деяких членів уряду Білорусі. Указ передбачав введення обмежень проти білоруської влади.
  • У серпні 2021 року Байден розширив дію цього указу після того, як режим Лукашенка провів незаконні вибори, зайнявся ліквідацією опозиції та спричинив загрозу для міжнародних цивільних авіаперевезень у Білорусі.
  • У перший день повномасштабної російської агресії Сполучені Штати Америки запровадили пакет санкцій щодо Білорусі, яка підтримала агресію Росії проти України. Під обмеження потрапили 24 фізичні та юридичні особи.
  • На початку червня 2022 року 71 компанія з Росії та Білорусі поповнила "чорний список" США. Загалом під обмеженнями з боку США вже 322 компанії з Росії та Білорусі.
  • Зауважимо, що в березні Палата представників США проголосувала за позбавлення Росії преференційного торгового статусу. Такі ж обмеження стосуватимуться і Білорусі.
  • Як відомо, Білорусь надала Росії свою територію, з якої російські військові систематично бомбардують українські міста та села. Також у Білорусі розміщуються війська агресора.
  • За попередніми даними білоруських партизанів, на території Білорусі досі перебуває близько 700 російських військових. Цієї кількості росіян недостатньо для того, щоб проводити наступальні дії на Півночі.
  • Водночас у Генштабі ЗСУ повідомляли, що на Волинському та Поліському напрямках до 7 батальйонів збройних сил республіки Білорусь продовжують виконувати своє завдання.

До речі – Росія вивозить з Білорусі боєприпаси 122 калібру: дивіться відео