Зустріч відбулася у змішаному форматі: віртуальному та особистому. Учасники зустрічі поінформували Байдена про російські військові операції на кордонах з Україною.

Важливо Вони так починали чеченську війну, – експерт про загрозу вторгнення Росії до України

Учасники зустрічі обговорили:

  • зусилля щодо деескалації ситуації дипломатичними засобами,
  • а також "спектр заходів стримування у тісній координації з союзниками та партнерами, у тому числі продовження постачання допомоги для забезпечення безпеки України".

Байден вкотре підтвердив, що у разі вторгнення Росії в Україну на Москву чекають суворі наслідки, пишуть у Білому домі.

Як США сприяють деескалації

Вже не перший рік США висловлюють підтримку територіальній цілісності та суверенітету України, засуджуючи дії Москви. Водночас допомога у деескалації конфлікту у випадку Штатів полягає не лише у "висловлюванні занепокоєння", але й в реальних діях. Зокрема у наданні Україні військової допомоги та озброєння.

До прикладу, у ніч на 22 січня в українському аеропорту "Бориспіль" сів літак, що доставив 90 тонн летальної зброї із США. Загальна вартість військової допомоги складає 200 мільйонів доларів.

Більше про це Найбільша допомога з 2014 року: в Україну прибуло 90 тонн летальної зброї від США

Зауважимо, що надання військової допомоги Україні з боку США відбувається на тлі агресії Росії, яка стягує до наших кордонів свою техніку. Розвідка припускає, що це може означати повномасштабне вторгнення, однак Володимир Зеленський закликав не панікувати.

Які країни НАТО заявили про підтримку України: дивіться відео

Повний текст публікації Білого дому:

Сьогодні президент Байден зустрівся зі своєю командою з національної безпеки, щоб обговорити продовження агресивних дій Росії щодо України. Він підтвердив, що якщо Росія й надалі вторгнеться в Україну, Сполучені Штати накладуть на Росію швидкі та тяжкі наслідки разом із нашими союзниками та партнерами.