13 червня сталася історична подія. Україна та США на полях саміту "Великої сімки" підписали безпекову угоду на 10 років. Опісля Володимир Зеленський і Джо Байден відповідали на запитання журналістів. Один із них поцікавився в американського лідера, чи має Білий дім стратегію перемоги України у цій війні.

Дивіться також Це найсильніша угода з Америкою за всі 33 роки нашої незалежності, – Зеленський

Як відповів Байден

Президент США запевнив, що його країна надаватиме допомогу Україні стільки, скільки це потрібно.

Кроки, які ми вживатимемо, для забезпечення того, щоб Україна мала перемогу, а Росія не могла затріумфувати, – це є підтримка (безпекова угода – 24 Канал), яку ми підписали. Підписали не лише ми. Інші країни підписали подібні угоди про безпеку… Ми залишаємося разом і стільки, скільки потрібно. Такий у нас план,
– сказав Джо Байден.

Політик наголосив, що його адміністрація проводить дискусії з українською стороною щодо того, що конкретно треба робити. Він підкреслив, що Білий дім знає, на що здатна Україна. Там переконані: якщо їй дати матеріали, засоби для захисту, вона здатна себе захистити сама.

Байден зазначив, Україна буде мати те, що їй потрібно, і буде дуже швидкими темпами отримувати цю допомогу.

Ескадрильї F-16 та Patriot

Під час пресконференції Володимир Зеленський перерахував головні здобутки українсько-американського договору. За його словами, США зобов'язалися:

  • Надавати безпекову та оборонну допомоги не лише на час війни, але й на період миру.
  • Надати системи Patriot та цілі бойові ескадрильї, які включатимуть F-16, але не обмежуються ними.
  • Постачати конкретні обсяги озброєння і співпрацювати у посиленні оборонної промисловості.
  • Сприяти притягненню Росії до відповідальності за війну та компенсації збитків, завданих ударами, зокрема, шляхом використання заморожених активів країни-агресорки для захисту та відбудови України.

Також в угоді йдеться, що вона є містком до майбутнього членства України в НАТО.