Про це повідомив еколог та очільник науково-дослідного відділу природного парку Іван Русєв. Він зазначив, що на роботу браконьєрів це не схоже, адже на мертвих тваринах не було слідів сіток або відрізаних хвостів.

Зверніть увагу Україна може стати першою країною, яка отримає максимальні репарації за шкоду довкіллю

Гатять снарядами

Він додав, що зараз важко визначити, скільки наразі загинуло дельфінів у Чорному морі, оскільки через воєнні дії немає змоги обстежити всі узбережжя.

"Рашисти перекрили судноплавство в Чорному морі та замінували частину його акваторії. Вони постійно стріляють потужними снарядами з надводних і підводних човнів. Варвари також використовують військові гідролокатори, які негативно впливають на тварин", – заявив Русєв.

Дезорієнтують тварин

За його словами, військові країни-агресорки на суднах можуть використовувати звуки на рівні 200 децибелів та більше. Унаслідок цього дельфінам не вдається нормально сприймати ехо-сигнали, тому вони втрачають акустичний контроль над середовищем і можуть викидатися на берег, де гинуть.

Важливо В Україні зафіксували понад 100 випадків екоциду від початку війни

"Таким чином, дії військово-морського флоту варварів із застосуванням гідролокаторів, зараз, у воєнний період, впливають на дельфінів і приводять їх до стресової ситуації, або до загибелі", – підкреслив Русєв.


На березі Одеської області знайшли мертвих дельфінів / Фото Івана Русєва


Ймовірно тварини померли через дії російських військових / Фото Івана Русєва

Актуально – окупанти вдруге обстріляли міст через Дністровський лиман на Одещині: дивіться відео