Бутусов стверджує, що тоді знищили 2 гаубиці Д-30 окупаційних сил Росії.

До теми Українські військові частіше використовуватимуть Bayraktar, – Генштаб

Розповідь очевидців

Як пише журналіст, очевидці удару розповіли, що завдяки оптиці безпілотника вдалося з високою чіткістю побачити ворожу батарею, яка вела вогонь. Тоді бойовики обстріляли Гранітне, загинув український захисник.

Ми могли застосувати лише один безпілотник, у нашому розпорядженні було лише 3 пуски. Ми бачили десятки важливих цілей, але треба було придушити вогонь батареї... Коли ми її виявили, то встановили, що в ній 3 гаубиці, а прицілювання здійснювалося із центральної зброї,
– сказав очевидець.

Зазначили, що часу чекати не було. Перший пуск був успішним, але розрахунок гаубиці при цьому не постраждав. В останній момент від місця вибуху відійшов один артилерист.

Як відбувся другий удар

За словами очевидців, коли стемніло і в районі Гранітного знову почалися обстріли, Bayraktar ​​ще раз пішов в атаку. Там же українським військовим вдалось знищити другу гаубицю Д-30. Після другого удару артилерія окупантів нарешті заспокоїлась.

Бійці резюмували, що безпілотник ​​тривалий час перебував у зоні дії російської ППО. Однак очевидно, що противник не зміг ні виявити, ні збити його.

Бутусов показав відео з командного пункту українських військових, які спостерігали за ударами безпілотника по ворогу.

Удар безпілотника, дивіться відео:

В ООС не виключають, що могло бути кілька ударів

Начальник пресцентру об'єднаного командного пункту ООС Ярослав Мельничук розповів 24 каналу, що у бойових цілях безпілотник Bayraktar використовували лише 26 жовтня. На питання, чи могло бути кілька ударів Мельничук відповів, що "можливо".

Що відомо про застосування безпілотника

  • Турецькі ударні безпілотники Bayraktar є на озброєнні української армії ще з 2019 року. Вперше їх застосували 26 жовтня 2021 року під час обстрілу бойовиками наших позицій біля Гранітного.
  • Після застосування Україною безпілотника у Москві влаштували істерику. Там заявляли про порушення мінських угод та ескалацію конфлікту на Донбасі українською стороною.
  • У Німеччині та Франції висловили стурбованість через загострення конфлікту на Донбасі після застосування безпілотників.
  • Однак президент Володимир Зеленський наголосив всім, що Україна просто захищалась.