Безпілотники перетворили територію по обидва боки лінії фронту, яку зазвичай називають "сірою зоною", на "зону смерті".

Читайте також "Війна термінаторів": у Міноборони розповіли, коли роботи зможуть замінити людей на полі бою

Насиченість дронами, багато з яких оснащені тепловізорами, звузила простір, де війська можуть безпечно пересуватися непоміченими, що призвело до великих втрат. Також в останні місяці це значною мірою завадило жодній зі сторін здійснити серйозний прорив,
– йдеться у матеріалі WP.

За словами журналістів, ті військові, які наважуються пересуватися вдень чи вночі під пильним оком ворожих безпілотників, одразу ж гинуть.

Спочатку дешеві безпілотники, значну кількість яких розгорнули в Україні, дали перевагу нашим військам. Проте вже згодом росіяни швидко зорієнтувалися і почали масово виробляти власні безпілотники.

Експерти визнають, що сучасний етап війни є "бліцкригом війни безпілотників". Йдеться про патову ситуацію, оскільки якщо людина знаходиться на відритій місцевості – за нею одразу полюють.

Дрони на війні: останні новини

  • Нещодавно міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що Україна вже має БпЛА, які здатні подолати відстань у понад 1000 кілометрів. Загалом чиновник зазначив, що у 2024 році вдалося у 10 разів наростити виробництво дронів порівняно з минулим роком.
  • Українські фахівці також постійно покращують дрони. Так, українські інженери розробили розвідувальний безпілотник WarDog, який може вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією російських РЕБ. Як розповів Федоров, БпЛА також має автопілот.
  • Американська компанія Skydio відправила сотні своїх безпілотників в Україну, але вони виявилися неефективними у порівнянні з українськими. Михайло Федоров пояснив успіх українських безпілотників, зазначивши, що на якісне виробництво впливає конкуренція між компаніями та зворотний зв'язок від тих, хто застосовує ці дрони.