На сайті Білого дому опубліковано заяву речниці президента США Джо Байдена Джен Псакі. Вона запевнила, що наразі Києву надано всю заплановану Конгресом допомогу.

Зверніть увагу Зеленський пообіцяв Байдену кроки, за які США допоможуть Україні вступити в НАТО, – ЗМІ

У США прокоментували інформацію ЗМІ про заморозку військової допомоги Києву

Заява Білого дому щодо чуток про припинення військової допомоги Україні містить такі акценти:

  • Іще перед зустріччю Джо Байдена і Володимира Путіна Сполучені Штати Америки надали Україні пакет у 150 мільйонів доларів допомоги в галузі безпеки.
  • Ба більше, президент США перед усім світом сказав, що продовжуватиме допомагати Україні "протистояти російській фізичній агресії".

Думка про те, що ми стримували допомогу Україні в галузі безпеки – це нонсенс. Наразі ми надали всю суму, заплановану для цього Конгресом,
– наголосила Джен Псакі.

Речниця президента США також повідомила, що її країна підготувала гроші навіть на випадок подальшого вторгнення Росії в Україну. Однак суму не назвала.

Звідки з'явилася інформація про припинення допомоги Україні з боку США

  • 18 червня видання Politico написало з посилання на джерела, що Білий дім зупинив виплату 100-мільйонної військової допомоги Україні. А рішення це прийняли начебто після зустрічі Джо Байдена з Володимиром Путіним.
  • Хоча тільки 11 червня Пентагон затвердив другу частину допомоги Україні – на 100 мільйонів доларів. Детальніше про те, на що Україна може витратити ці гроші – за цим посиланням.