Цей пакет допомоги у США готували, коли Росія зосередила свої війська біля кордонів з Україною. Такою інформацією з журналістами поділилися джерела, близькі до Білого дому.
Раніше Зеленський розповів, про яку військову допомогу він говорив з американськими сенаторами
Раніше Рада національної безпеки США доручила чиновниками сформувати відповідний пакет допомоги. Відтоді посадові особи Держдепу та Пентагону працювали над його підготовкою.
Проте після того, як Росія оголосила про відведення військ від кордонів, та напередодні зустрічі Байдена з Путіним, цю пропозицію вирішили відкласти.
Спочатку The Washington Post повідомила, що адміністрація Байдена розглянула та "заморозила" допомогу. Втім, тоді не згадували про конкретну зброю.
Що передбачає відповідний пакет
За словами 2 джерел, знайомих з обговореннями в адміністрації Байдена, ключові позиції, які розглядають у пакеті допомоги, включають:
- системи протиповітряної оборони малої дальності;
- стрілецьку зброю;
- та інші протитанкові озброєння.
У Politico уточили, що після вторгнення Росії в Україну у 2014 році США надали Києву військову допомогу на близько 2,5 мільярдів доларів.
Кулеба про військову допомогу США
У травні Україна передала США список найбільш екстрених потреб української армії. Очільник МЗС Дмитро Кулеба тоді пояснив, що Київ отримає дещо із цього переліку, проте не все одразу. Він зазначив, що деякі позиції зі списку виконати легше, інші – складніше. Водночас питання насамперед полягають у кооперації та виконанні технічних деталей