Спершу висохла верхня частина Білогірського водосховища, вслід за нею – середня частина. Зазвичай повноводна річка Біюк-Курасу, що його живить, перетворилася на струмінь, повідомляють "Крим.Реалії".

Зверніть увагу Посуха в Криму: окупанти прокладатимуть "тимчасовий" 60-кілометровий трубопровід

За інформацією місцевих жителів, такого низького рівня води у цей час року вони ще не бачили.


Річка Біюк-Курасу, що наповнювала водосховище

Ситуація дуже тривожна, водосховище на межі висихання, а це значить, що знищується сформована десятиліттями флора і фауна водойми. Знаю, що зараз там ведеться інтенсивна рибалка,
– повідомив активіст руху Вільний Крим Решад Меметов.

Щодо прокладання "тимчасового" трубопроводу, Меметов зазначає: від цього буде більше збитків, ніж користі. "На цьому тижні військові проклали водогін з Тайганського водосховища на Сімферополь. Тобто, заберуть останні залишки води на потреби кримської столиці".

Він зазначив: восени є всі шанси вперше в історії побачити пересохлими як Білогірське, так і поруч розташоване Тайганське водосховище.

Де розташоване Білогірське водосховище

Посуха в Криму: головне

  • Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом.
  • Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
  • Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел.
  • За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
  • З настанням спеки значно погіршилась ситуація з водопостачанням у Криму. Відтак, обміліли водосховища на півострові, наприклад Міжгірне у Сіфмерополі.
  • Влада Криму регулярно закликають жителів півострова економити воду.
  • Нещодавно окупанти пригнали своїх військових, які облаштовують 60-кілометровий трубопровід між двома водосховищами: Тайганським і Сімферопольським.