Речниця Білого дому Джен Псакі наголосила, що звинувачення Путіна щодо причетності Заходу до війни Росії проти України є брехнею та абсурдом.

До теми 9 висновків після "Параду Ганьби" у Москві

При цьому вона додала, що варто пам'ятати про справжній сенс 9 травня, який полягає у відзначенні перемоги над нацизмом.

Припущення, буцімто війна, яку веде президент Путін, була спричинена планами Заходу – це явна брехня та абсурд,
– сказала представниця адміністрації США.

Псакі звинуватила Путіна у переписуванні історії

Окрім того, що під час своєї "святкової" промови Путін намагався перекласти провину за повномасштабне вторгнення Росії в Україну на інші країни, він зробив безліч інших абсурдних заяв.

Псакі підкреслила, що інші заяви, озвучені президентом Росії під час параду, є ще однією "версією перегляду історії, яка набула форми дезінформації". Вона нагадала, що це вже траплялося в російських методичках.

Але представниця США зауважила, що, на щастя, зараз усі знають, якою "фабрикою дезінформації" є Путін і кремль. І правду знають як журналісти по всьому світу, так і звичайні люди в Європі та Америці.

Як Путін згадав Захід під час промови на військовому параді

  • Президент країни-агресорки, яки віддав наказ ввести війська в Україну, заявив, що у його жорстокій війні проти сусідньої держави нібито винне НАТО.
  • Путін намагався виправдатись, що розпочав повномасштабне вторгнення в Україну, бо начебто НАТО "готувалося до наступу", а українська влада буцімто погрожувала "купівлею" ядерної зброї.
  • У Міністерстві оборони Великої Британії назвали ці заяви "проблиском відчаю" й вкотре наголосили, що в Україні не було жодних баз НАТО.

Додамо, що під час своєї "святкової" промови Володимир Путін традиційно вдавався до брехні, маніпуляцій та перекручування історичних фактів. Зокрема він почав розповідати про "єдиний радянський народ" та нібито "історичні землі" Росії.

Жорстоку війну в Україні очільник Кремля назвав "захистом людей Донбасу". Також він цинічно поклав квіти на стели міст-героїв Києва та Одеси, які Росія нещадно бомбить.

До теми – про що говорив Путін 9 травня: дивіться відео