Польський міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський немає сумнівів, що Білорусь здійснює таку ворожу міграційну політику проти ЄС з легкої руки Росії.

Важливо Стягування російських військ до кордонів: у Пентагоні стежать за ситуацією

Навіщо це Росії

Головною метою президента Росії Володимира Путіна у контексті міграційної кризи на польсько-білоруському кордоні є тривала дестабілізація ситуації в Центрально-Східній Європі.

Немає жодного сумніву, що дії Лукашенка відбуваються за повної згоди Росії. Чого хоче досягти Росія у цій грі? Кремль має далекосяжні цілі. Без сумніву, це – дестабілізація ситуації в ЄС, а точніше, спроба постійної дестабілізації у Центрально-Східній Європі,
– заявив Камінський.

На його переконання, Росія хоче мати інструмент шантажу і впливу на Європу, який застосовується не руками Кремля.

Яка роль у цьому Лукашенка

Головна ж мета Олександра Лукашенка, як вважає польський міністр, помститися Польщі і Литві за підтримку білоруського народу після фальсифікації президентських виборів у серпні минулого року. Утім, Лукашенко ставить і політичні завдання – аби його визнали у ЄС легітимно обраним президентом Білорусі і партнером для переговорів.

Яка зараз ситуація на білорусько-польському кордоні

  • Наразі біля кордону з Польщею перебуває 2 – 4 тисячі мігрантів. Камінський допускає чергові спроби з боку нелегалів прорватися через польський кордон.
  • Кордон Польщі з Білоруссю охороняють близько 13 тисяч військових – з 4 армійських дивізій. Теперішню ситуацію з мігрантами у Варшаві називають "найбільшим тестом для польських спецслужб за кілька десятиліть".

Що відомо про міграційну кризу?

8 листопада з Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів. Ситуацією стурбовані у Єврокомісії та НАТО. В Альянсі звинувачують режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка у використанні мігрантів як засобу тиску на Євросоюз. Сам Лукашенко покладає провину на західні держави.