Адже іншого, зокрема, економічного, партнера, окрім Києва, у Мінська немає. Єдине, у чому Білорусь може вставити палки в колеса - це у питаннях демаркації кордонів з Україною. А це важлива вимога Євросоюзу щодо безвізового режиму.
“А для Європи ви знаєте, у нас був великий шанс показати, що Україна має із сусідом 1000 кілометрів кордону, по якому немає жодних проблем, бо насправді, в нас немає жодних проблем територіальних, там немає жодних протиріч. А нам вкрай необхідно і Білорусь розуміє це, що нам необхідно мати ратифікований договір, до речі він минулого року був ратифікований, сьогодні обмін не відбувся”, - каже екс-посол України в Білорусі Ігор Ліховий.
Інших серйозних наслідків від лайки Президента Білорусі Олександра Лукашенка з українським керівництвом бути не може, - вважають експерти. Не зазнає серйозних збитків нафтопровід Одеса-Броди. Адже він, за словами фахівців, і так не приносив очікуваних результатів. Мовляв, Лукашенко й без того не дотримувався умов угоди.
“Економічні інтереси Білорусі будуть привелювати над емоційно політичними, не всю ту нафту, яку вони зобов’язалися прокачати вони прокачають, але якась частина їм все таки буде необхідна”, - каже політолог Володимир Горбач.
Нагадаємо, на річницю Чорнобильських подій Україна організовувала міжнародну конференцію, з метою зібрання коштів на будівництво саркофагу. На неї запросили голів європейських держав і Росії. Олександр Лукашенко запрошення не отримав через погіршення його відносин з Європою. Образившись на українське керівництво, він назвав його вошивим.