Родненков та Кравцов в Україні

Вранці 8 серпня в один з українських пунктів пропуску в межах Київської області прибули громадяни Білорусі Антон Родненков та Іван Кравцов. Про це заявили у Держприкордонслужбі.

Читайте також Біографія Марії Колесникової: що відомо про білоруську опозиціонерку

Тоді ж провладний "Белсат" заявив, що Родненкову та Кравцову не вдалося потрапити в Україну. Мовляв, їх на кордоні затримала українська сторона. Ці звинувачення швидко спростували в Україні. Ба більше – там повідомили що білоруські опозиціонери вже у Києві. Їх ніхто не супроводжував та не затримував.

А що ж з Колесниковою?

У Держприкордонкомітеті Білорусі підтвердили "Радіо Свобода" факт перетину кордону з Україною Родненковим та Кравцовим.

Водночас офіційний представник ДПК Антон Бичковський заявляв, що з опозиціонерами була ще Марія Колесникова. І її начебто затримали на кордоні з Україною. Крім того, про затримання на кордоні опозиціонерки повідомило провладне видання "БелТа".

Однак українські прикордонники заперечили і це – Колесникова навіть не намагалася перетнути кордон.

Що кажуть у Координаційній раді опозиції Білорусі

Там заявили, що опозиціонерка не збиралася їхати з країни. Інтерфакс з посиланням на джерело пише, що білоруські спецслужби могли інсценувати спробу Колесникової незаконно перетнути кордон.

Тим часом Світлана Тихановська засудила затримання Марії Колесникової.

Дивіться також Затримання Колесникової, протестні акції студентів: ситуація в Білорусі 8 вересня – фото, відео

Як коментують ситуацію у МВС України

Про те, що білоруських опозиціонерів силою змусили покинути країну, заявив і заступник голови МВС України Антон Геращенко.

За його словами, приїзд Родненкова та Кравцова не був добровільним, а насильницьким видворення з рідної країни. Марію Колесникову не вдалося вигнати з Білорусі, оскільки вона "зробила дії, що унеможливили її переміщення через кордон".

Їх вивезли на територію України і намагалися видворити з території Білорусі. Ця провокація була націлена на те, щоб підірвати довіру сотен тисяч білорусів. Зокрема, завданням було скомпрометувати лідера протестного руху,
– сказав Геращенко.

Він додав, що така провокація є типовою для російських та білоруських спецслужб.

Інтерфакс з посиланням на власні джерела пише, що під час спроби видворення Колесникова порвала свій паспорт.

В Білорусі продовжують тиснути на опозицію: дивіться відео

Як ситуацію показали білоруські пропагандисти

В ефірі державного телеканалу "Беларусь 1" вийшов сюжет. У ньому зазначають, що Колесникова, Родненков і Кравцов на додатковому прикордонному посту "ледь не збили" працівника прикордонного комітету.

У сюжеті навіть показали відео з камер стеження – на ньому, опозиційні політики цілком нормально проходять прикордонний контроль і нікого не збивають.

Далі "журналісти" заявили, що Марію Колесникову просто викинули з машини. За нею випав телефон, на якому почало йти відео з Іваном Кравцовим, де той розповідає про плани проривати кордон.

Дізнайтеся більше "Проривали кордон і розгубили докази": білоруські пропагандисти вразили сюжетом про Колесникову

  • Вранці 7 вересня опозиціонерку викрали. Біля Національного художнього музею її посадили в мікроавтобус і повезли в невідомому напрямку. Також у мережі оприлюднили відео інциденту, зняте автомобільним реєстратором.
  • Відповідні кадри поширили білоруські опозиційні ресурси. Журналісти переконують, що їх їм надала пресслужба Координаційної ради.
  • Рідні Колесникової звернулися в міліцію.

Колесникову викрадають у Мінську: дивіться відео

Детальніше Викрадення Колесникової в Мінську: рідні опозиціонерки звернулися до міліції

Коротко про Марію Колесникову

  • Це білоруська політична діячка, координаторка штабу незареєстрованого кандидата в президенти Білорусі Віктора Бабарико. Після об'єднання опозиції підтримувала кандидатку Світлану Тихановську.
  • Марія Колесникова, Світлана Тихановська й Вероніка Цепкало стали лідерками й обличчями білоруської опозиції. Колесникова єдина з них, хто залишився в Білорусі.