Співробітники прикордонної служби Білорусі також активно дають вказівки, як перейти до країн Європейського Союзу. Про це пише NYT після спілкування з іракськими мігрантами.

Читайте також Білоруські силовики женуть мігрантів на огорожу та сліплять поляків лазерами

Навіть роздавали кусачки та сокири, щоб прорізати прикордонні паркани,
– йдеться у матеріалі.

Баяр Ават, іракський курд, розповів, що білоруси допомогли його групі дістатися кордону, вказавши маршрут, який оминав офіційний пункт та приводив до щілини, прорізаної в огорожі.

Що цьому передувало

  • У серпні 2021 року уряд Білорусі послабив візові правила, зробивши переліт в країну більш привабливим шляхом потрапити до Європи, ніж морем з Туреччини в Грецію.
  • А державна авіакомпанія Белавіа збільшила кількість рейсів з Близького Сходу до Мінська.

Міграційна криза: коротко

  • Ситуація на білорусько-польському кордоні загострилась 8 листопада. Тоді помітили велику кількість біженців з Близького Сходу. Вони намагалися потрапити в Європу.
  • Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що диктатор Лукашенко спровокував міграційну кризу на кордоні для дестабілізації ситуації в Європейському Союзі.
  • Польська держава також повідомила, що білоруські силовики не впускають нелегалів назад. Захід упевнений, що їх звезли на кордон, щоб потім витіснити на територію ЄС.