Народний депутат, секретар Комітету Верховної Ради з нацбезпеки, полковник СБУ Роман Костенко прокоментував 24 Каналу навчання білорусів у Росії. За його словами, Владімір Путін дуже боїться, що Мінськ поверне "не туди".

До теми Білоруські військові поїхали на навчання в Росію: чи можуть вони поповнити ворожу армію

"Росіяни зацікавлені не стільки в переданні практичного досвіду "СВО", скільки їм потрібно зомбувати військовослужбовців, зокрема, білоруської армії", – зазначив Костенко.

Білорусь потрібна Росії як проблема для України

Як відомо, Алєксандр Лукашенко підтримав війну Росії проти України й дозволив використовувати військову інфраструктуру та повітряний простір Білорусі для обстрілів. Однак білоруські військові не беруть безпосередньої участі в бойових діях Кремля.

Ситуація на кордоні з Білоруссю залишається спокійною, але завжди існує ризик вторгнення й з того боку. Тому українські військові змушені бути напоготові й уважно стежити за ще одним недружнім сусідом.

Білорусь – це країна-ворог, яка тепер стримує наші війська, прив'язала до себе, щоб ми не уражали Росію. Москва робить усе, щоб їх тримати,
– наголосив Костенко.

У Білорусі розмістили російську ядерну зброю: основне

  • У квітні 2024 року Білорусь може ухвалити нову військову доктрину. У ній вперше ітиметься про застосування ядерної зброї "у рамках реагування на можливі загрози".
  • У The Wall Street Journal повідомили, що в Білорусі почали розгортати російську ядерну зброю. Американське видання покликається на відповідну заяву Алєксандра Лукашенка.
  • Як відомо, 25 травня 2023 року Мінськ і Москва підписали угоду про розміщення російської ядерної зброї на території Білорусі. Це зробили міністри оборони країн.