Водночас 30% опитаних вважає заходи, запроваджені владою щодо боротьби із коронавірусом, надто м'якими. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Цікаво Секс, молитва і похід по гриби: як українці підвищують імунітет на тлі COVID-19

Про запровадження локдауну

За останніми даними, 42% опитаних підтримують запровадження локдауну. Тоді як раніше цей показник складав лише 36%. Водночас кількість противників зменшилась з 61 до 55%.

Майже 60% українців вірять, що поширення коронавірусу зменшиться, якщо в країні запровадять жорсткий карантин. Аж 58% підтримують введення локдауну на новорічні свята, а інші 40% виступають проти цього.

Про штрафи за порушення карантину

За останні два тижні ставлення українців до запровадження штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок змінилась. 75% опитаних підтримують введення штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок. Натомість 25% – проти цього.

Водночас 60% українців підтримують введення штрафів за для закладів, які працюють всупереч карантину вихідного дня, проти виступають 37%.

Який карантин підтримують українці інфографіка 24 канал
Який карантин підтримують українці / Інфографіка 24 каналу

До теми Майже 1 500 закладів припинили роботу: як поліція бореться із порушниками карантину

Як українці оцінюють дії влади

За два тижні дещо зросла кількість тих, хто вважає дії влади надто м'якими.

  • 45% опитаних вважають оптимальними заходи, запроваджені владою щодо боротьби із коронавірусом,
  • 30% вважають їх надто м'якими,
  • 11% – надто жорсткими.

Водночас лише третина українців задоволені діяльністю президента Зеленського у боротьбі з епідемією коронавірусу. А понад 60% мають протилежну думку. Діяльністю Міністерства охорони здоров'я у боротьбі з епідемією задоволені 28%, не задоволені – 68%.

Роботою Міністерства внутрішніх справ задоволені 28%, не задоволені – 60%, не змогли оцінити – 12%. Найбільше серед органів центральної влади опитані не задоволені роботою Кабінету Міністрів (72%) та Верховної ради (78%).

Що відомо про опитування?

У період 28 – 30 листопада 2020 року опитали 2 500 респондентів методом телефонного інтерв'ю. В опитування взяли участь українці старші за 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.