Про це 24 Каналу відзначив військовий експерт Роман Світан. Він наголосив на деяких важливих цифрах.

Дивіться також Можуть піти на Москву, – полковник запасу ЗСУ про наслідки "бєлгородського прориву"

Задачі виконані

Бійці РДК провели розвідку боєм, яка мала викривати вогневі позиції противника. Але ні їх, ні оборонних рубежів на території Бєлгородської області не було виявлено. Добровольці "звільнили" 42 квадратних кілометрів російської території і відступили на стартові позиції.

"Тому в парадигмі нашого контрнаступу задача виконана відмінно. Росіяни прийняли рішення зняти декілька підрозділів з лінії фронту в Україні і перекинути їх в Бєлгород", – відзначив Роман Світан.

Роман Світан про події в Бєлгороді: дивитись відео

Свої власні задачі добровольці теж виконали, зазначив військовий експерт. В першу чергу це стосується інформаційного розголосу про рух проти окупаційної влади Путіна, який прокотився на увесь світ. Плюс до цього тут вже прозвучали заявки і деякі претензії щодо майбутньої влади в Росії.

І цікаві цифри: за 2 дні штурмова рота "звільнила" 42 квадратних кілометрів російської території. А ОЗУ Пригожина за 9 місяців не може взяти 42 кілометри Бахмута: 40 взяли, а інші – ні та ще й тікають. Одна штурмова рота і десятки тисяч солдат. Це про те, як ми цінуємо українську землю, і як росіяни ставляться до своєї,
– відзначив Світан.

Рейд Бєлгородською областю: основне

  • 22 травня представники РДК та легіону "Свобода Росії" зайшли на територію Бєлгородської області. Вони заявили про звільнення від путінського режиму. За 2 дні бійцям вдалося просунутися на 42 кілометри вглиб, після чого 24 травня вони вийшли з території Росії.
  • В результаті операції загинуло 2 людини та 10 отримали поранення. Це була незалежна від України операція. Головне, що вона показала, – кордони Росії не захищені.
  • В Українській розвідці на момент подій пояснювали, що легіон "Свобода Росії" та РДК проводять операцію на території Бєлгородської області для створення "смуги безпеки". Потрібна вона для захисту цивільних українців.