Судна на повітряній подушці служать армії платформою, здатною доставляти війська, матеріально-технічне забезпечення та транспортні засоби через деякі з найвіддаленіших, важкодоступних берегових ліній світу, інформує 24 Канал. Піднімаючи корпус над поверхнею, вони можуть долати фізичні перешкоди та брати прямий курс до місць призначення.
Дивіться також Від малого до великого: як українські бізнеси об'єднуються задля допомоги ЗСУ
Його довжина становить 11,7 метрів, ширина – 5,9 метрів та повна водотоннажність – 3,5 тонни. Це судно зарекомендувало себе як ефективний засіб у виконанні бойових та гуманітарних місій провідними арміями країн НАТО.
Так, наприклад, Королівська морська піхота Великої Британії використала подібне судно, щоб здійснити прорив у контрольовані ворогом води Південного Іраку. Це дало змогу очистити півострів Аль-Фо від ворожої присутності та мін, забезпечивши шлях бронетанковим силам для просування до Басри. За кілька днів більша частина південного узбережжя опинилася під британським контролем, відкривши можливість забезпечити лінії постачання далі вглиб країни.
ГеройCar передав унікальне судно для підсилення ЗСУ: дивіться відео
Тепер таке судно на повітряній подушці служитиме в Силах спеціальних операцій ЗСУ та писатиме нову історію звільнення українських земель від російських загарбників.
Ми не вважаємо себе героями, герої – ті, хто боронить нашу країну на передовій. А наше завдання – допомогти всім, чим тільки можна, Україні та українській армії. Зберегти нашу країну. Тому проєкт ГеройCar Фонду Руслана Шостака з початку війни забезпечує ЗСУ необхідними на фронті пікапами, супутньою технікою, наприклад, тягачами для буксирування великогабаритних вантажів, у тому числі F16, автомобілями для спецпідрозділів та човном на повітряній подушці, який ми сьогодні передаємо,
– зазначила Євгенія Бут, директорка Фонду Руслана Шостака.
Дякуємо українському народу за підтримку. У нас спільний ворог і в цій боротьбі ми єдині. Від імені ЗСУ я хочу подякувати українському бізнесу та Фонду Руслана Шостака за допомогу і підтримку,
– наголосив Володимир Карпенко, командувач Сил логістики ЗСУ.
Човен Hovercraft Barbara A 999 був придбаний та переданий Благодійним Фондом Руслана Шостака та проєктом ГеройCar.
Що варто знати про човен Griffon Barbara та про проєкт ГеройCar
Hovercraft Barbara A 999 – легке судно на повітряній подушці, побудоване у Великій Британії компанією Griffon Hoverwork. Використовувалося переважно військовими та рятувальними силами. Вартість нового такого судна складає приблизно 5 мільйонів фунтів стерлінгів.
Благодійний проєкт ГеройCar – єдина національна платформа забезпечення ЗСУ колісним транспортом. З початку війни ГеройCar постачає військовослужбовцям надійні та витривалі пікапи Ford F250, F350 та SsangYong Actyon Sports. Ці авто ефективно використовуються в найгарячіших напрямках фронту для роботи мобільних вогневих груп та розвідки, доставки вантажів та евакуації поранених, запуску дронів та захисту неба легкими системами ППО.