Військовий у відставці та тепер інструктор з виживання Ігор Молодан в ефірі національного телемарафону розповів, як сам готується до зими. Про це пише 24 Канал.

Дивіться також Пункти незламності вже в Дії: як можна знайти найближчий і прокласти маршрут навіть офлайн

Що потрібно мати українцям перед можливими блекаутами

Передусім Ігор Молодан радить ті засоби, які не потребують електроенергії, можуть затримати тепло і допоможуть зігрітися попри те, є паливо чи дрова, чи ні. До таких речей належать: спальні мішки, ковдри, які закриваються як кокон, теплі речі, в яких можна "перезимувати".

Також експерт з виживання поділився, як сам готується до наступної зими. Зокрема собі він придбав до приватного будинку сонячну панель, інвертор та акумулятор. Він підтвердив, що такі речі ніколи не окупляться, однак зазначив, що це виключно для комфорту. Людям, які проживають у приватних будинках, він радить придбати бодай генератор, якщо дозволяють фінанси. Але річ, яка точно згодиться, якщо немає печі і яка коштує недорого – мангал, на якому можна приготувати їжу.

З огляду на безпеку, для квартир перелік речей для комфорту менший. До прикладу можна придбати автомобільний акумулятор чи інвертор, щоб бодай заряджати гаджети.

Він наголосив на тому, що безпека понад усе, тож жодних буржуйок та генераторів у квартирах бути не може. Також він нагадав регулярно провітрювати приміщення у випадку користування газовими приладами.

Чи буде в Україні блекаут цьогоріч

  • У ГУР попереджали, що Росія знову планує занурити українців у темряву. Однак міністр енергетики Герман Галущенко наголосив, що цьогоріч Україна набагато краща підготовлена до атак Росії по енергетичних об'єктах, ніж минулої зими. Водночас він зазначив, що ситуація залежатиме від масованості ворожих ударів по енергосистемі.
  • Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук зазначив, що тривалість та кількість відключень електроенергії залежатиме від обстрілів та погодних умов. Тож якщо погодні умови будуть більш суворі, ніж торік, то відключення світла, ймовірно, будуть довшими, а якщо зима буде теплішою, то навпаки.
  • Жителям багатоквартирних будинків, які не мають змоги організувати індивідуальне опалення, експерти радять утеплити двері, вікна та балкони у квартирі.