Про це 24 каналу сказав економіст Олег Пендзин. За його словами, в цій ситуації Україні важливо отримати від наших партнерів належне обладнання, щоб забезпечити збереження енергопостачання у власній країні.

Читайте також Хто хотів – утік, – експерт припустив, чи варто випускати чоловіків за кордон через блекаут

Чи загрожує Україні блекаут

Пендзин зазначив, що невідомо, як довго та наскільки потужно Російська Федерація буде продовжувати обстріли критичної інфраструктури України.

У тому вигляді, в якому сьогодні існує енергетична система України, я думаю, що блекауту не буде,
– заявив економіст.

За його словами, з погляду підтримання стабільності роботи генерації у цій ситуації надзвичайно важливим є розподіл електрики. Коли мовиться про майбутні негаразди з енергетичною системою, треба розуміти, що, згідно із заявами керівництва ДТЕК, є велика проблема з трансформаторами, запчастинами й агрегатами.

На думку Пендзина, допомогти тут може активне постачання нашими партнерами запчастин для швидкого відновлення критичної інфраструктури. Якщо це буде робитися, то цілком можливо, що вдасться принаймні зняти частину проблем.

Пендзин сказав, чи загрожує Україні блекаут та що потрібно зараз робити: дивіться відео

Що треба робити для недопущення блекауту

Пендзин зауважив, що в Україні достатньо серйозно зріс попит на пересувні генератори, які працюють на дизелю, тобто на двигунах внутрішнього згоряння. Вочевидь, із цим також нам намагаються активно допомогти.

Є сьогодні модель створення системи пересувних генерацій, які могли би завадити виникненню блекаутів у конкретних містах. Тобто я розумію, що сьогодні готуються різні варіанти розвитку подій, і все-таки маю величезну надію, що блекауту вдасться оминути,
– сказав економіст.

Він не підтримує ідею щодо пошуку можливостей виїзду за кордон, адже це викликає багато ускладнень. До того ж партнери України також перебувають у надзвичайно важкому стані щодо прийняття біженців. У цій ситуації нам набагато цікавіше й важливіше отримати від них належне обладнання, щоб забезпечити у власній країні збереження енергопостачання.

За словами Пендзина, найкращий вихід із ситуації – забезпечити функціонування української системи. Надзвичайно важливим також є паралельне забезпечення України протиракетною обороною, тому що малоймовірно, що росіяни заспокояться й припинять у такий спосіб тиснути на нашу владу з метою примусу до так званих переговорів.

Загроза блекауту в Україні: що відомо