Ізраїльський журналіст Цві Зільбер розповів 24 Каналу, що Іран не має достатньо сил, щоб напряму воювати з Ізраїлем. Тому погрози з боку іранської влади насправді важко реалізувати на практиці.

До теми Ізраїль відреагував на погрози Ірану про "війну на знищення"

До чого варто готуватися

Зараз Іран знизив градус своєї риторики. А в угрупованні "Хезболла" заявили, що припинять обстріли Ізраїлю, якщо країна зробить те саме щодо Сектору Гази. Це обіцяють виконати навіть без підписання будь-яких мирних домовленостей.

Так шукають способи, як врегулювати ситуацію. В Ізраїлі також не роблять зайвих рухів, бо є надія, що все може закінчитися мирно. До того ж була інформація, що Ліга арабських держав заявила, що більше не вважає "Хезболлу" терористичною організацією.

Судячи з усього, є певний план примирення, щоб закінчити все без війни. Адже багаті арабські країни зараз дуже не хочуть регіональної війни на Близькому Сході й всіма силами намагаються цього уникнути,
– підкреслив Цві Зільбер.

Якщо Ізраїль найближчими днями оголосить про завершення воєнної операції в Секторі Гази, то цілком ймовірно, що ми побачимо завершення історії з "Хезболлою" без війни. Але очевидно, що для Ізраїлю будуть потрібні підтвердження мирних намірів.

Ситуація на Близькому Сході: контекст

  • У жовтні 2023 року Ізраїль масовано атакували ракетами з боку Сектора Гази. На країну випустили сотні ракет та дронів. Терористи ХАМАС зайшли у низку міст та захопили заручників. Деякі з них не звільнені досі. Ізраїльська влада оголосила про початок війни.
  • ЦАХАЛ майже місяць готувався до початку наземної операції у Секторі Гази. Все ж 28 жовтня на північ території зайшли ізраїльські бронетранспортери, танки та інша техніка.
  • Загалом армія атакувала понад 450 військових об'єктів терористичної організації ХАМАС. Окремо проводилась операція зі знищення сотень тунелів, які побудували терористи.
  • Окрім війни з ХАМАС, Ізраїль також стикнувся з агресією з боку Лівану. Угруповання "Хезболла" 4 липня випустила на країну понад 200 ракет і безпілотників. Бойовики назвали це помстою за вбивство їхнього ватажка.