Зазначимо, що представництво Ірану в ООН заявило, що в разі атаки Ізраїлю на Ліван "почнеться війна на знищення". У відомстві стверджували, що таку разі розглядають "повне залучення всіх фронтів опору".

Дивіться також Світ на порозі нової великої війни: коли Ізраїль нападе на Ліван і як це вплине на Близький Схід

Ізраїль не відступить

Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац у соцмережі Х, більш відомій як твітер відреагував на заяви Ірану про знищення країни. Він зазначив, що відповідь Ізраїлю чітка.

Якщо Хезболла не припинить вогонь і не вийде з південного Лівану, ми будемо діяти проти неї з усією силою, поки безпека не буде відновлена ​​і жителі не зможуть повернутися до своїх домівок,
– вказав він.

Водночас дипломат наголосив на тому, що режим, який погрожує знищенням, заслуговує на знищення.

Напад на Ліван

  • Нагадаємо, що 23 червня прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що нинішня фаза боїв проти ХАМАС у Секторі Гази згортається. Він зазначив, що закінчення операції звільнить більше сил для протистояння Хезболлі.
  • Нетаньягу пообіцяв кинути війська на північ – зауважив, що сподівається, що дипломатичне вирішення кризи буде знайдено, але пообіцяв розв'язати проблему "іншим способом", якщо це необхідно.
  • Голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал ВПС США К. К. Браун попереджав, що наступ військ Ізраїлю на Ліван загрожує відповіддю з боку Ірану, який може стати на захист "Хезболли", спровокувавши розширення війни.
  • Раніше Хезболла заявила, що продовжить боротьбу з Ізраїлем, доки в Газі не буде досягнуто припинення вогню.
  • Варто вказати, що центральна влада в Лівані номінальна й не контролює свою територію. Так, південь Лівану є батьківщиною Хезболли, яка є там фактичною владою (з 1992 року офіційно бере участь у виборах) та створила власну квазідержаву. Вона сповідує терористичні методи та бажає смерті Ізраїлю.
  • Детальніше про передумови нападу, історію конфлікту та вплив нової війни читайте у матеріалі 24 Каналу "Світ на порозі нової великої війни: коли Ізраїль нападе на Ліван і як це вплине на Близький Схід".