Продовольча ситуація у світі опинилася в небезпеці через війну Росії проти України. Вже зараз ціни на зерно почали рости, адже Україна не має змоги зосередитися на експорті продукції.

Читайте також "Серйозна загроза безпеці": Швеція на 6 місяців запроваджує посилений контроль кордону

Зерно в Україні

Як повідомили в ООН, зараз близько 25 мільйонів тонн зерна "застрягли" в Україні. Як повідомив представник Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), це сталося через блокаду росіянами чорноморських портів України. Окрім того, свої корективи вносять проблеми з інфраструктурою, які виникають через обстріли окупантів.

У FAO підкреслили, що глобальний ринок готовий придбати зерно в України, але його просто немає змоги вивезти. Ми є одним із найбільших виробників зерна у світі, тому наші проблеми матимуть вплив на глобальний ринок.

Також повідомляється, що додаткові проблеми можуть виникнути влітку, коли аграрії збиратимуть врожай. Оскільки Україна була націлена на експорт та не має великих потужностей для зберігання зерна, ситуація може стати критичною. Представники FAO сподіваються, що відкрити "зерновий коридор" та оминути велику кризу таки вдасться. Також повідомляється, що на тлі затримки зерна в Україні ціни на продукцію почали зростати в усьому світі.

Окрім того, потрібно не забувати про крадіжки українського зерна російськими окупантами. За приблизними підрахунками, росіяни вже вкрали приблизно 400 тисяч тонн українського зерна. У поєднанні з блокадою портів це може мати вкрай негативні наслідки, які на собі відчує увесь світ.

Війна Росії проти України: останні новини

Дивіться також – росіяни обстріляли евакуаційний автобус біля "Азовсталі"