Один зі співзасновників акцій протесту польських фермерів на українсько-польському кордоні допустив блокування пасажирських перевезень. Такі дії планують розгорнути у випадку акцій у відповідь з українського боку.

Дивіться також Нема ні води, ні їжі, – водії розповіли про нелюдські умови на кордоні з Польщею

Протести можуть зачепити й пасажирські перевезення

Лідер підкарпатського осередку руху "Ошукане село" Роман Кондрув заявив, що фермери поки невдоволені діями нового уряду у питанні імпорту продукції з України. Повідомляється, що вони вимагають більше ніж "пусті обіцянки".

На думку Кондрува, фермери у своїх протестах виступають не проти України й звичайних українців, а "проти українських олігархів" та "бездіяльності" Брюсселя. Втім, попри такі твердження, наразі вони допускають блокування й перевезень звичайних пасажирів.

Ми відкрили "коридор солідарності" – і усі ринки перехопила Україна. Нам зараз немає куди продавати зерно, а українське зерно, яке стікається до нас – це шкідливе технічне збіжжя,
– заявив лідер осередку.

За його словами, він чув про наміри організовувати блокади кордону з українського боку та натякнув, що у такому разі фермери розглядають блокування пасажирських перевезень.

Якщо ми вирішимо не пропускати автобуси, це буде дуже погано. Але, можливо, тоді наша влада розгляне якісь змістовні рішення,
– наголосив Кондрув.

Українські активісти розпочали акцію щодо польських водіїв: основне

  • Українці 20 лютого розпочали мирну акцію на трьох пунктах пропуску. Мовиться про такі ПП як "Рава-Руська", "Краковець" і "Шегині". Організатори контролюють порядок проїзду через зазначені пункти та не дозволяють польським вантажникам об'їжджати чергу.
  • Спершу учасники проїхалися колоною. Потім вишикувалися перед виїздом і сказали "Dzień dobry" тим полякам, які думають, що вони собі спокійно заїжджатимуть, доки країна, яка у війні, не отримує необхідних товарів.
  • Раніше українські перевізники вже починали мирну акцію протесту на польсько-українському кордоні. Акція почалась біля міжнародного пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ". Попередньо, тоді там зібралось 15 українських вантажівок і ще орієнтовно 20 легкових авто.
  • Зокрема, українська влада обговорює запровадження обмежувальних заходів на торгівлю із Польщею. Це як варіант дій у відповідь на страйки біля кордону з боку польських фермерів та марні спроби їхнього уряду розв'язати проблему.