Спецпрокуратура Болгарії навіть проводила досудове розслідування щодо дипломата, але його довелося закрити через дипломатичний імунітет підозрюваного, повідомляє "Радіо Свобода".

Важливо! Болгарія розпочала будівництво російського газопроводу в обхід України

Посольство Росії підтвердило, що отримало від Софії ноту з вимогою, аби один з дев'яти перших секретарів покинув Болгарію. Втім Москва так і не задовольнила запит на відкликанння дипломата.

Після цього Болгарія дала дипломату 24 години на те, аби він добровільно покинув країну. У посольстві Росії запевнили, що підозрюваний у шпигунстві виїде за кордон до завершення дедлайну.

До слова, цей випадок може стати першим публічним для Болгарії видворенням російського дипломата з 2001 року. Коли у 2018 році країни ЄС висилали російських дипломатів на знак солідарності з Великою Британією, офіційна Софія відмовилась підтримати такий крок.

Чому у Болгарії запідозрили російського дипломата?Слідчі встановили, що майже рік дипломат збирав розвідувальну інформацію, проводив регулярні конспіративні зустрічі із громадянами Болгарії, в тому числі із високопосадовцями, які мають доступ до державної таємниці щодо Болгарії, ЄС і НАТО. За надану інформацію він пропонував матеріальну винагороду.