Так, Борис Джонсон вже отримав 100 голосів, необхідних для участі у виборчій гонці. Про повідомили міжнародні ЗМІ.

Читайте також Які шанси в Бориса Джонсона знову стати прем'єром після відставки Ліз Трасс: оцінка міжнародника

Джонсона підтримали депутати – консерватори

Політичний редактор BBC Кріс Мейсон заявив, що Джонсона підтримали парламентарі від консервативної партії. Зокрема, віддали за нього 100 голосів.

Раніше депутат від консерваторів Джеймс Даддрідж розповів, що розмовляв з Джонсоном по телефону. Колишній прем'єр нібито підтвердив, що збирається змагатися за посаду. Однак, офіційних заяв з цього приводу Джонсон ще не робив.

Також за даними BBC, Пенні Мордонт отримала лише 21 голос. Тим часом у Ріші Сунака – 112. Колишнього міністра фінансів підтримали депутати Палати громад від партії Торі.

Коротко про вибори прем'єра у Великій Британії

  • 7 липня Борис Джонсон подав у відставку. Усе через внутрішні скандали, які розгорнулися в уряді. Політик виконував обов'язки прем'єра до обрання Ліз Трасс.
  • Однак, уже 20 жовтня прем'єрка Великої Британії Ліз Трасс оголосила про відставку. Вона не пробула на посаді і двох місяців. До речі, це найкоротший термін в історії.
  • Тим часом міжнародна спільнота почала припускати, хто ж стане новим прем'єром. У Консервативній партії припускають, що Джонсон повернеться. Натомість букмекери ставлять на Ріші Сунак.
  • Ріші Сунак – ексміністр фінансів. Він неодноразово критикував Джонсона. Голова аналітично-адвокаційної організації "Центр спільних дій" Олег Рибачук наголошує, що проблемою Сунака є його елітарність. Зокрема, те, що цей кандидат з дуже заможної родини та закінчив дорогу приватну школу. Ба більше, його дружина – донька індійського мультимільярдера.
  • Голова Центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко в коментарі 24 каналу зазначив, що Джонсон не є фаворитом на посаду прем'єра. Мовляв, політику заважає попередній досвід. Експерт зазначив, що Джонсон пішов у відставку під тиском публічного скандалу. Тож, на думку, Божка, його повернення може призвести до електоральних проблем Консервативної партії.
  • Зазначимо, що ім'я нового прем'єра мають оголосити 28 жовтня.

Вас може зацікавити – Прогнози військового експерта, чи повернеться Борис Джонсон: дивіться відео