На оприлюдненому фото видно, як прем'єр-міністр Великої Британії з дружиною та іншими людьми сидить в саду на Даунінг-стріт. Вони смакували сир та вино в колективі, коли країна переживала жорсткі карантинні обмеження.

До теми Обережно, але незворотньо, – Джонсон зразу після локдауну планує в паб на пиво

Джонсон порушив локдаун

Відтак Бориса Джонсона звинуватили в порушенні правил локдауну. В адміністрації політика цю інформацію спростували та заявили, що у той день на Даунінг-стріт була робоча зустріч.

"Фотографія викликає сумніви щодо цього твердження. Там присутні пляшки з вином, немає соціального дистанціювання, а 19 людей зібралися групами на терасі та газоні", зауважили журналісти.


Бориса Джонсона спіймали за порушенням локдауну / Фото The Guardian

Закид прем'єрові полягає в тому, що у травні 2020 року у Великій Британії ввели правило про соціальне дистанціювання. Діяло також обмеження щодо можливої зустрічі лише 2 людей на відстані 2 метрів просто неба.

Водночас робочі зустрічі відбувалися лише за "абсолютної необхідності" та з суворим дотриманням карантинних вимог.

Розслідування святкування на Даунінг-стріт

Журналісти The Guardian провели розслідування разом з працівниками видання Independent та виявили, що Борис Джонсон у той день не працював.

Власні джерела повідомили їм, що у травні 2020 року прем'єр-міністр сказав своєму помічнику про те, що вони заслужили випити за протистояння коронавірусу. Відтак держслужбовці відпочивали у саду на Даунінг-стріт після пресконференції до пізнього вечора.

Цікаво Еммануель Макрон назвав Бориса Джонсона клоуном

У офісі прем'єра заявили, що це була робоча зустріч. Мовляв, у теплу пору сад в офіційному представництві використовують для різноманітних робочих подій. А сам Джонсон нібито повернувся до резиденції після 19:00 у той день.

На британському телебаченні оприлюднили відео, на якому видно, що державні службовці дійсно розважаються на вечірці. Борис Джонсон розпорядився провести службове розслідування щодо цього питання.

Коронавірус в Україні: останні новини

  • За добу 19 грудня в Україні зафіксували 2,5 тисячі нових хворих на коронавірус. Хвороба забрала життя 157 українців, одужали понад 6,6 тисячі пацієнтів.
  • Українські медики виявили першого пацієнта з Омікроном. 41-річний чоловік захворів на COVID-19 не вперше, але новий штам привіз із ОАЕ.
  • Лікарі закликають людей з групи ризику не зволікати зі щепленнями від коронавірусу. Насамперед рекомендують зробити вакцинацію вагітним.