"Битва екстрасенсів" – це один з проєктів, який приваблював велику аудиторію… і можна по-різному оцінювати – шлак, не шлак. Але завдяки в тому числі "Битві екстрасенсів", або тільки "Битві екстрасенсів", було розслідувано багато кримінальних справ, а невинно засуджені люди вийшли з в’язниць", – розповів Бородянський в інтерв’ю "Громадському".

Читайте також: Бородянський прокоментував консультації працівників 112 каналу на каналі для ОРДЛО

На уточнювальне питання міністр наполіг, що такі випадки справді були і саме завдяки екстрасенсам. При цьому глава Мінкульту назвав себе "слабо віруючою" людиною.

Бородянський сказав, що проєкт "Битва екстрасенсів" є комерційно успішним продуктом, бо в суспільстві є великий інтерес до екстрасенсів, викликаний незадоволеністю попиту на справедливість.

Міністр також не вважає "Битву екстрасенсів" дезінформацією.

Дезінформація може шкодити національній безпеці, а тут людина або вірить, або не вірить. Це в принципі драматичний твір, який дозволяє у такій формі, як документальна реальність, переживати емоції,
– розповів Бородянський.

Водночас на тезу журналіста про те, що в програмі ніде не сказано, що це документалістика чи постановка, міністр погодився: "Не сказано. Це правда". Він додав, що це не те, з чим покликаний боротися закон про дезінформацію.

Як працює "Битва екстрасенсів"

У грудні 2019 року в інтерв’ю виданню "Конкурент" про роботу екстрасенсів зі слідчими розповів заступник начальника слідчого відділу Волині Андрій Литвин. На запитання, чи допомагають екстрасенси у слідстві, Литвин сказав таке:

"не хочу зараз ображати сценаристів і організаторів цих шоу, але вони мають у своєму складі криміналіста, юриста, експерта, який перед тим, як зняти програму, приїжджає на місце і з командою намагається вивчити максимум матеріалу".

Вони спілкуються зі слідчим та потерпілими, які розкажуть те, що розповідали поліції. Криміналісти та експерти близько тижня спілкуються щодо справи, а потім приїжджає екстрасенс. На мою думку, саме на підставі всіх зібраних даних і готують програму. Я не кажу, що не вірю в це. Але дієвого результату я не бачив,
– розповів правоохоронець.

Він додав, що волинським слідчим теж намагалися допомогти екстрасенси.

Є резонансна справа, до якої ми їх залучали, але результату від цього не отримали,
– сказав Литвин.