На приїзд Борреля має погодитись білоруська влада

Для того, аби Боррель приїхав до Мінська, на це повинна погодитись білоруська влада. Про це мовиться у заяві Верховного представника ЄС з закордонних справ та політики безпеки.

Актуально Голова дипмісії Боррель прибув в Україну і дав кілька настанов політикам

Боррель наголосив, поки що влада Білорусі проти, як переговорів з протестувальниками, так і роботи разом із ОБСЄ.

Лукашенко відмовлявся від співпраці з ЄС

На думку головного європейського дипломата, потрібно відправити до Білорусі експертів, які б вивчили докази порушень прав людини.

Я готовий поїхати до Мінська, якщо це може сприяти прогресу. До теперішнього часу Лукашенко відмовляється співпрацювати з Європейським союзом на будь-якому рівні,
– зазначив Боррель.

У Євросоюзі запевняють, що не мають наміру втручатись у внутрішні справи країни. Проте ЄС мусить впевнитись, що в країні, охопленій протестами, дотримуються прав людини та забезпечують демократичний вибір.

Проти Білорусі підготували санкційний список

Зазначимо, що у ЄС не визнали реузльтатів голосування за президента Білорусі. У Брюсселі підготували санкційний список з 40 осіб. Проте наразі ввести санкції проти білоруських чиновників не дозволяє Кіпр. Країна, таким чином, намагається змусити Євросоюз ввести штрафні обмеження проти Туреччини.

Головне про протести у Білорусі

  • 9 серпня у Білорусі відбулись президентські вибори, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко.
  • Люди вважають, що вибори – сфальсифіковані і саме тому вийшли на мирні демонстрації.
  • Силовики влаштували жорстокий розгін протестів. ОМОНівці били мітингарів, застосовували проти них зброю та затримували.
  • Від початку протестів 5 людей загинули, сотні були поранені.
  • З 11 серпня у країні розпочався всенародний страйк. Працівники підприємств влаштували саботаж роботи, вимагаючи чесних виборів.
  • Попри масові протести та тиск міжнародної спільноти, Лукашенко на поступки не йде.