Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес у середу підписала проєктну угоду про спільне придбання боєприпасів державами-членами ЄС для поповнення їхніх запасів і продовження надання підтримки Україні.

Дізнайтеся більше Мільйон снарядів для України: що означає історична угода в Брюсселі для фронту

До угоди ЄС щодо постачання боєприпасів раніше приєдналися 18 країн, тож Іспанія – дев'ятнадцята. Згідно з рішенням, 2 мільярди євро буде інвестовано в поставку Україні одного мільйона артилерійських боєприпасів упродовж дванадцяти місяців, як посилення підтримки Києва.

Зазначається, що цей проєкт фінансуватиметься з Європейського фонду миру. Він дозволить "терміново розв'язати проблему нестачі боєприпасів" і "підвищити здатність європейської промисловості реагувати на поточні потреби та майбутні потреби".

Як стверджує Міноборони Іспанії, це перший випадок, коли ЄС використовує механізм спільних закупівель озброєнь, що дозволяє скоротити витрати і "уникнути ризиків затримок через несподівані зміни попиту".

Дивіться також Військова техніка та мільярди доларів: що отримала Україна від партнерів за рік війни

Що відомо про угоду ЄС щодо постачання боєприпасів Україні

  • План щодо постачання боєприпасів нашій державі та поповнення власних складів зі снарядами погодили на засіданні Ради ЄС 20 березня.
  • Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель повідомив, що члени ЄС погодились закупити 1 мільярд боєприпасів упродовж 12 місяців. Зокрема, Євросоюз виділить 1 мільярд євро для негайного постачання боєприпасів, а ще 1 – для спільних закупівель. Окрім того, члени Євросоюзу погодилися на збільшення виробничих потужностей.
  • Зауважимо, що йдеться про боєприпаси калібром 155 міліметрів.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав це рішення ЄС кроком, який наближає перемогу.